Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

ODWOŁANO KONTYNENTALNY

To wiadomość z ostatniej chwili. Jak się dowiedzieliśmy, nie odbędą się zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, które planowane były na ten weekend w Wiśle.
Informację potwierdza nam Andrzej Wąsowicz, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego. Przed chwila wróciłem z góry skoczni, nie ma możliwości rozegrania zawodów. Jedyna decyzja logiczna to odwołanie tego pucharu. W południe ogłoszę taką decyzję. - mówi portalowi OX.pl Andrzej Wąsowicz.
 
Przypomnijmy, 26 grudnia miały się na skoczni w Malince rozegrać Mistrzostwa Polski, również i te, z powodu braku śniegu na obiekcie, przeniesiono. Mają odbyć się w marcu.
 
Nie ma możliwości aby na Puchar Kontynentalny przygotować skocznię. Przesuwamy armatki śnieżne, ale dodatnia temperatura powoduje, że śnieg od razu się topi – mówi Andrzej Wąsowicz.
 
 
 
Wiceprezes PZN nie ukrywa, że z niepokojem patrzy na zbliżający się termin Pucharu Świata. 16 stycznia w Wiśle Malince zobaczymy czołówkę skoczków narciarskich. Zobaczymy, jeśli warunki śniegowe na to pozwolą. Jak mówi Wąsowicz, jeżeli się pogoda nie zmieni, niewątpliwie PŚ zostanie odwołany. Mam zmagazynowany śnieg, jednak halny poczynił wielkie straty w zapasach. Zgodnie z przepisami FISu jest go za mało by zawody rozegrać. - mówi.
 
Zdaniem Wąsowicza, jeśli Puchar Świata nie dojdzie do skutku w zaplanowanym terminie, praktycznie nie ma możliwości, by przenieść go na inną datę. Kalendarz skoków jest bardzo napięty i skoczkowie najprawdopodobniej nie powrócą do Wisły na Puchar. Inna sytuacja jest w Zakopanem, tam dzięki ujemnym temperaturom udało się utrzymać śnieg na skoczni i zawody tam się odbędą.
 
Rozmawiałem dzisiaj z Łukaszem Kruczkiem, problemy ze śniegiem mają też Niemcy. Podobna sytuacja panuje w całej Europie. - dodaje wiceprezes PZN. Jedyna nadzieja, że pogoda się zmieni. I jeśli nie pojawi się śnieg naturalny, to przynajmniej będzie mroźno i armatki będą mogły wyprodukować ten sztuczny.
 
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: