Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Odwiedził nasz region, a potem rowerem w stronę Włoch

Podróżnicze vlogi cieszą się coraz większą popularnością. Turyści coraz częściej sięgają do internetu, nim wybiorą się sami w podróż i chętnie podglądają cudze wyprawy. Jednym z podróżników, który chętnie pokazuje ujęcia z podróży jest Maciek, który odwiedził nasz region i zanocował w Zebrzydowicach. Szlakiem Greenway przejechał na Morawy a stamtąd udaje się do Włoch.

W 2021 roku postanowiłem wyruszyć w moją najdłuższą wyprawę rowerową w życiu. Tym razem udałem się na południe Europy aby objechać całe Włochy dookoła. Spędziłem 86 dni w podróży podczas której cały czas nagrywałem Vlogi – mówi na swoim vlogu Maciek. Bloger, który wyruszył w tą trasę, spędził noc w Zebrzydowicach. Był to pierwszy nocleg na trasie, skąd udał się za granicę. Bloger kanału „Rowerem przez Europę” dokumentował poszczególne etapy wyprawy.

Swoja wycieczkę rozpoczął na Śląsku. Swoją podróż kończy w pierwszym odcinku późnym wieczorem w Zebrzydowicach po przejechaniu ponad 90 kilometrów.  - W drugim odcinku możemy zobaczyć drugi dzień wyprawy w którym przekroczyłem granicę z Czechami i wjechałem na szlak Eurovelo 4 czy też Greenways który prowadzi do Wiednia. Zapraszam do oglądania, komentowania i subskrypcji kanału "Rowerem przez Europę" - dodaje bloger.

Jak dowiedzieliśmy się w Informacji Turystycznej w Zebrzydowicach takie blogi cieszą się sporą popularnością. - Ludzie pytają o słynny szlak Maćka, choć Greenway istnieje w naszym regionie wiele lat. Taka jest potęga internetu – usłyszeliśmy w Zebrzydowicach

Kraków-Morawy-Wiedeń Greenway to szlak dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego tworzony w oparciu o sieć tras rowerowych, pieszych, wodnych, konnych oraz edukacyjnych ścieżek tematycznych. Jego oś główną stanowi 780-kilometrowa trasa rowerowa, która łączy zabytkowe miasta i miasteczka, a także cenne przyrodniczo, krajobrazowo i kulturowo tereny wiejskie w samym sercu Europy Środkowej. Trasa zaczyna się w Krakowie na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i biegnie przez Dolinę Oświęcimską, Ziemię Pszczyńską, i Śląsk Cieszyński. Szlak prowadzi przez Beskidy na pograniczu polsko-czeskim, a następnie przez Morawy Południowe, gdzie pośród winnic dociera do Dolnej Austrii i Wiednia.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: