Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Odwiedzają, informują, edukują

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Cieszynie uczą, jak bezpiecznie zachować się na drodze, odwiedzają szkoły, zapobiegają patologiom wśród dzieci i młodzieży. Informują, edukują i chronią.

Nasze pociechy codziennie wychodzą z domu. Same „docierają” na zajęcia szkolne, pozalekcyjne, a także na spotkania z rówieśnikami. Musimy więc pamiętać, że pozbawione w tym czasie opieki osób dorosłych – mogą być narażone na wiele niebezpieczeństw. Dużo więc zależy w tym względzie od odpowiedniej edukacji i wiedzy.

Program Poprawy Bezpieczeństwa - “Bezpieczny Cieszyn” na lata 2010 - 2015 jest kontynuacją działań Gminy Cieszyn z lat ubiegłych między innymi w zakresie bezpieczeństwa obywateli.  W ramach „Bezpiecznego Cieszyna” strażnicy miejscy w dniach 9 i 10 lutego odwiedzili pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej nr 4 i 6, przypominając o zasadach bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach, szczególnie w drodze do i ze szkoły.

Dla poprawienia widoczności na drodze wszystkie dzieci otrzymały samozaciskowe opaski odblaskowe. Oprócz odblasków strażnicy przekazali czwartoklasistom książeczki "Bezpiecznie na rowerze", które powinny im pomóc w pomyślnym zdaniu egzaminu na kartę rowerową.

 

bsk

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: