Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Odwiedzaj ciekawe miejsca... z domu

Co robić siedząc w domu? W pierwszym tygodniu z pewnością nadrobimy zaległości – pranie, prasowanie, może uzbierany w rogu kurz. Gdy już jednak wszystko będzie błyszczało, z pewnością zaczniemy tęsknić za wyjazdami, spotkaniami i atrakcjami turystycznymi. Na szczęście możemy je poznać, nie wychodząc z domu. Może czas zbiorowej kwarantanny to sposób na nadrobienie zaległości, dotyczących ciekawych miejsc w regionie?

Od kilku lat popularnością cieszą się tzw. wirtualne spacery. Dzięki nim możemy poznać wiele, atrakcji nie wychodząc z domu. Wiele miejsc jest dostępnych nie tylko z zewnątrz, ale formę cyfrową przybrały również wszystkie zbiory, zgromadzone w środku. Dzięki temu możemy wejść do muzeum i podziwiać sekretarzyk, należący kiedyś do hrabiny, albo odwiedzić kościół, podziwiając witraże. Jak jednak znaleźć wirtualne spacery?

Dużo możliwości, dotyczących Śląska Cieszyńskiego daje strona panoramy.ox.pl. Tam w jednym miejscu zebrano ciekawe miejsca ze Skoczowa, Cieszyna, Wisły i Brennej. Dzięki stronie możemy wejść do Kościoła św. Pawła od Krzyża w Wiśle, Kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie, Kościoła Św. Jerzego w Cieszynie, Kościoła Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Cieszynie, czy Muzeum Parafialnego im. J. Sarkandra w Skoczowie, zobaczymy również Skalny Dworek w Brennej, cieszyńskie Wzgórze Zamkowe i skoczowską Kaplicówkę.

Sporo miejsc zobaczyć można również przez stronę śląskie.travel.pl. Tam przeniesiemy się do świata panoram i zobaczymy na przykład Panoramę z wieży widokowej na Czantorii WielkiejPanoramę Cieszyna z Wieży Piastowskiej i wiele innych.

Jakie m.in. atrakcje w powiecie zwiedzimy wirtualnie?

BRENNA

W Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie można znaleźć „Chałupę Groniową z Brennej”

CIESZYN

USTROŃ

WISŁA

 

oprac. JŚ

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-29 10:34:24
utopiec: Dziwne. W Wiśle tylko Wierch Skolnity?
2020-03-30 10:36:01
mieszkaniac: utopiec - tak ale można kontynuować wycieczkę ,ja doszedłem na Cienków
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: