Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Odszedł Dr Antoni Michałek

Zmarł lek. med. Antoni Michałek, wieloletni Ordynator I Oddziału chorób płuc i gruźlicy w Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

O śmierci poinformował Szpital Śląski w Cieszynie. - Z wielką przykrością informujemy, że w dniu 20 września 2023 r. zmarł lek. med. Antoni Michałek (1931-2023) wieloletni Ordynator I Oddziału chorób płuc i gruźlicy w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Lek. med. Antoni Michałek ukończył Akademię Medyczną w Zabrzu - Rokitnicy w 1955 roku. W roku 1960, po uzyskaniu specjalizacji w zakresie chorób płuc został mianowany na stanowisko pełniącego obowiązki ordynatora I Oddziału Chorób Płuc Szybko zyskał zaufanie zwierzchników i w roku 1968 został Dyrektorem Szpitala Chorób Płuc - Szpital Sióstr Elżbietanek równocześnie pełniąc obowiązki Ordynatora I Oddziału – informuje szpital.

W latach 1968 – 1972 śp. dr Antoni Michałek pełnił funkcję Dyrektora i Ordynatora I Oddziału chorób płuc. W 1972 roku rozpoczął pracę jako Lekarz Naczelny Szpitala nr 2 -Sióstr Elżbietanek dalej kierując oddziałem i poradnią chorób płuc. W 1978 roku pełnił również funkcję st. Asystenta Poradni chorób płuc i gruźlicy.

Zasługi lek. Antoniego Michałka dla rozwoju medycyny zostały uhonorowane wieloma odznaczeniami, z których najważniejszym jest Srebrny Krzyż Zasługi (1984 r.) oraz zaszczytna nagroda „Honorowa Złota Cieszynianka” za długoletnią pracę na rzecz walki z gruźlicą na Śląsku Cieszyńskim.

Pan Doktor był skromnym człowiekiem, spolegliwym, wrażliwym na ból pacjenta, zawsze otwartym i pełnym empatii. Zasady, którymi kierował się w życiu zawodowym są wzorem dla młodszej generacji lekarzy. Panie Doktorze dziękujemy za wieloletnią pracę pełną zaangażowania i troski o pacjenta – dodaje załoga cieszyńskiego szpitala.


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: