Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Odi Sed Amo - zebrali już ponad 16 tys. zł

Wczoraj (24.03) miała miejsce czwarta odsłona Odi Sed Amo - to charytatywne widowisko w wykonaniu młodych artystów z całej Polski. Tym razem pieniądze ze spektaklu zostaną przeznaczone na pomoc walczącemu z białaczką, ośmioletniemu Stasiowi.

„Odi Sed Amo” – to cykl widowisk charytatywnych w organizację których zaangażowali się młodzi artyści z Cieszyna i ich znajomi z całej Polski. Za nami czwarta edycja tego wydarzenia. Wczoraj (24.03) w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej odbyło się widowisko charytatywne, które wystawiono tego dnia dwa razy. Przed publicznością wystąpili: Izabela Kozieł, Paulina Patora, Martyna Broda, Anna Bugajska, Adrian Wiśniewski, Dariusz Jesionowski oraz Mateusz Zawada. 

Jest to dla nas bardzo ważna edycja, ponieważ całkowity dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony dla ośmioletniego Stasia Dominiaka, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Staś jest synem naszej choreograf z ZPiT ZC – przyznała w rozmowie z naszą redakcją Justyna Marciniec współorganizator widowiska.

Publiczność mogła usłyszeć podczas wczorajszego koncertu piosenki z musicali, bajek, filmów oraz tzw. piosenkę aktorską. Reżyserem jest Adrian Wiśniewski. Przygotowaliśmy utwory w naszej aranżacji. Mamy artystów z Warszawy, Krakowa, Opola i oczywiście z Cieszyna – zaznaczyła Marciniec.

Jak zdradza współorganizatorka, łącznie z dwóch poprzednich spektakli charytatywnych, udało się zebrać ponad 16 tys. zł. Podczas świątecznej edycji postanowiono pomóc zwierzętom ze schroniska w Cieszynie. Wtedy udało się zebrać ponad 40 kg karmy. Czy będzie kolejna edycja Odi Sed Amo? Organizatorzy póki co nie potwierdzają, ale też nie zaprzeczają. Sądzę, że znowu będziemy mieli jakiś pomysł – dodała Justyna Marciniec.

 

MSZ


źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: