Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Odeszli od nas...(cz. 2/3)

Mieli tak wiele do zrobienia, niektórzy odeszli niespodziewanie innych powoli zabierała choroba...Zostawili ulubione książki, ubrania i zdjęcia, na których możemy zobaczyć ich uśmiechy...Pośród tych, którzy odeszli w ostatnim czasie, byli i tacy, którzy swoje życie poświęcili innym. Działacze społeczni, artyści, duchowni, samorządowcy, sportowcy.... Dziś w tym wyjątkowym dniu, kiedy zapalamy znicze pamięci, wracamy do tych, którzy niedawno zakończyli swój życiowy bieg...

 DUCHOWNI...

Byli pasterzemi dusz. Księża, którzy odeszli od ostatniego święta Wszystkich Świętych...

 

śp. ks. prałat Jerzy Palarczyk

Przeżył prawie 81 lat - w tym 55 w posłudze kapłańskiej. Duszpasterzował rolnikom Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Przez wiele lat był także proboszczem parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce.
Ks. prał. Jerzy Palarczyk urodził się 27 czerwca 1939 r. w Cieszynie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1966 r. przez 28 lat swojego kapłaństwa był gospodarzem parafii w Jaworzynce. Wyjątkowy ksiądz. Budowniczy kaplicy na Zapasiekach i salek katechetycznych. Autor książki „Parafia Jaworzynka na tle historii miejscowości”. Parafianie wspominają go jako dobrego gospodarza i oddanego posłudze kapłańskiej księdza. Odszedł 3 lutego 2021r.

 

śp. ks. Benedykt Fojcik

Proboszcz Parafii Chrystusa Króla w Chybiu. Ks. Fojcik święcenia kapłańskie przyjął w 1976 roku. Z parafią w Chybiu związany był od blisko 14 lat, pełnił też funkcję kustosza w sanktuarium Matki Bożej Gołyskiej. Zmarł 26 stycznia 2021r. w wieku niespełna 70 lat.

 

śp. ks. kan. Jan Froelich, proboszcz parafii w Bierach

5 stycznia w wieku 65 lat i 39 lat posługi kapłańskiej zmarł ks. kan. Jan Froelich, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bierach, wcześniej przez 28 lat proboszcz parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle Głębcach. Śp. ks. Froelich żył chryzmatem diakonii, darem służby. Jak często podkreślał, uważał się za kapłana ukształtowanego przez Ruch Światło-Życie. Już w pierwszych latach swego kapłaństwa zaangażował się w ruch oazowy i ewangelizację. Urodził się 16 kwietnia 1955 r. w Chorzowie. Jako wikariusz pracował w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Tychach i św. Wojciecha w Mikołowie. W 1987 r. został proboszczem w Wiśle Głębcach, gdzie wybudował plebanię i dom katechetyczny. W 2015 r. zaczął kierować parafią w Bierach.

 

 


śp. ks. prałat Adam Drożdż

23 grudnia 2020r. w wieku 71 lat, zmarł wieloletni dziekan i proboszcz parafii św. parafii pw. św. Michała Archanioła w Goleszowie ks. prałat Adam Drożdż. Był kapłanem przez 46 lat. Ponad 35 lat posługiwał w goleszowskiej wspólnocie parafialnej. Za czasów jego posługi wyremontowana została świątynia w Goleszowie i Dom Parafialny z zabytkową i zasłużoną dla dziejów Śląska Cieszyńskiego Czytelnią Katolicką. Znany był ze swego zaangażowania ekumenicznego i charytatywnego. Organizował liczne nabożeństwa ekumeniczne, występy chórów i koncerty muzyki kościelnej. Wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Goleszowie i Caritas starał się zapewnić niezbędną pomoc dla najuboższych. Kapłan był obdarzony niezwykłą charyzmą, budził szacunek, darzony był powszechną sympatią.
Ks. Adam Drożdż urodził się 20 grudnia 1949 roku w Bielsku-Białej. Do Goleszowa przybył w 1985 roku.

 

*****

Każde odejście człowieka łączy się z ogromną stratą. Tych pustych miejsc przy rodzinnych, koleżeńskich i pracowniczych stołach jest wiele... Zbiorem jest nasz serwis - Odeszli od nas, gdzie zamieszczamy informacje o odejściu wszystkich związanych z naszym regionem, których Rodziny wyraziły zgodę na publikację nekrologu na naszych łamach. Informacja jest bezpłatna, mozna to zrobić za pośrednictwem zakładu pogrzebowego lub wysyłając informację na redakcja@ox.pl.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-01 14:42:41
marat: ...od ostatniej UROCZYSTOŚCI Wszystkich Świętych.
2021-11-01 15:45:42
święty+Patryk: to teraz pora na sylwetki murarzy, potem lekarzy, ekspedientki, nauczycieli itd
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: