Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Oddział dermatologii po nowemu

Oddział dermatologii Szpitala Śląskiego w Cieszynie ma nową siedzibę. Pacjenci lecza się na piątym piętrze pawilonu łóżkowego.  


Niedawno otwarto Poradnię Psychologiczną dla Dzieci i Młodzieży, która została umiejscowiona w odnowionych pomieszczeniach budynku D Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Jak podkreśla zarząd szpitala lokalizacja okazała się niezwykle trafna. - Zapewnia dzieciom komfort i potrzebną podczas wizyt intymność, z dala od pozostałych poradni i większości oddziałów szpitalnych. Decyzja ta wiązała się jednak z koniecznością przeniesienia Oddziału Dermatologicznego do pawilonu łóżkowego. Docelowo Oddział został zlokalizowany na 5 piętrze, na którym przeprowadzono niezbędne prace remontowo-modernizacyjne-

Oddział wyposażono w 20 nowoczesnych łóżek. Obecnie produkowane łóżka szpitalne są znacznie bardziej komfortowe, przez co są szersze, dlatego w salach chorych zlikwidowano ościeżnice drzwi, postawiono dodatkowe ścianki i zastosowano system drzwi przesuwnych, który umożliwi przemieszczanie pacjentów na łóżkach bez konieczności stosowania dodatkowych łóżek transportowych. - Jeżeli zastosowanie systemu drzwi przesuwnych się sprawdzi, to zostanie on systematycznie wdrażany na innych oddziałach zlokalizowanych w pawilonie łóżkowym. Pozostałe drzwi zostały odmalowane, zamontowano nowe klamki oraz szyldy. Renowację przeszły również gabinety, łazienki i toalety. Odnowiono ściany, zastosowano nowoczesne oświetlenie w technologii LED, częściowo wymieniono posadzki – dodaje zarząd szpitala.

Nowoczesny wygląd zyskał również korytarz Oddziału. Na całej długości zamontowano sufit podwieszany z kasetonowym oświetleniem ledowym, zapewniającym dużo światła i oszczędność energii. Ściany zostały odmalowane, założono ochraniające odbojnice. Wzdłuż korytarza zamontowano estetyczne odbojoporęcze, dla łatwiejszego poruszania się po oddziale osobom z ograniczoną sprawnością. Wszystkie wymienione prace zostały wykonane przez pracowników technicznych szpitala.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-17 21:16:15
tom lem: ... no nie!!! gdyby polski szpitale tak potrafiły leczyć jak przebudowywać własne odziały, toby opieka zdrowotna była przykładem dla medyków w świecie ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: