Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Oddali skocznię za złotówkę

To już pewne. Polski Związek Narciarski, za symboliczną złotówkę plus podatek vat ? wynajmie od Centralnego Ośrodka Sportu dwa duże obiekty sportowe. Chodzi o trasy biegowe na Kubalonce oraz skocznię narciarską im. Adama Małysza w Wiśle.
Od kilku miesięcy PZN stara się o przejęcie obiektów. Dlaczego? Chodzi przede wszystkim o to, by obniżyć koszty ich wynajęcia na treningi i zawody. Centralny Ośrodek Sportu ma swój cennik dzierżawy skoczni.
Chcąc zorganizować trening musimy za niego słono płacić – przyznaje Andrzej Wąsowicz szef Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego. Ostatnie rozmowy w Warszawie w Ministerstwie Sportu i COSie przyniosły pozytywne rozwiązanie. Z początkiem października oba obiekty będą miały nowego właściciela.
 
 
Wraz z nowym właścicielem na skoczni pojawi się nowy - stary zarządca. Andrzej Wąsowicz, który dwa lata szefował skoczni, w styczniu tego roku stracił posadę jej menadżera. Teraz znowu powraca na stanowisko. Równocześnie będzie zarządzał także trasami na Kubalonce. Skocznia ma służyć sportowcom – to priorytet, ale musi też zarabiać. Ja mam pomysły i wiem jak to zrobić – dodaje Wąsowicz.
 
 
Jan Bacza
 
Zobacz też:
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: