Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Od września zmiany w bankowości

14 września zacznie obowiązywać unijna dyrektywa PSD2, która wprowadza większe zabezpieczenia w kwestii wykonywania operacji z kont bankowych. Na czym będą one polegać?

Między innymi na dodatkowej weryfikacji w przypadku samego logowania na konto. W większości banków, podczas wybranych logowań, trzeba będzie podać kod wysłany smsem lub z karty kodów jednorazowych. Rozwiązania takie wprowadzi m.in. PKO BP, Pekao SA, mBank czy ING Bank Śląski. 

Co więcej, unijny dokument wprowadza także zmiany w płatnościach kartami płatniczymi. Po przeprowadzeniu pięciu transakcji zbliżeniowych (poniżej 50 zł każda) będziemy musieli wpisać kod PIN.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-13 19:50:28
donekT: Zabezpieczenia w imię bezpieczeństwa a w konsekwencji pogłębiają się możliwości naszej inwigilacji, wiązania rachunku bankowego z numerem telefonu. Tylko poczekać aż ktoś uzna, iż "produkcja" gotówki jest faktycznie nieopłacalna, dzięki gotówce funkcjonuje na pewnym poziomie czarny i szary rynek, a posiadanie gotówki jest domeną złych ludzi. Wszystko dzieje się zgodnie z jedynie słusznym "PROEUROPEJSKIM" neomarksistowskim kierunkiem "postępu" i "rozwoju".
2019-08-13 19:51:32
donekT: Przy czym jak należy rozumieć ów "postęp" i "rozwój". Zdaniem NEOMARKSISTÓW ISTOTA POSTĘPU nie leży więc w pozytywnym działaniu, ale w ujawnianiu wadliwości i nieustannej destabilizacji i destrukcji status quo. POSTĘPOWA NIE JEST KONSTRUKCJA, ALE KRYTYCZNA DESTRUKCJA. Co Ty na to krzysztof-Q, jasper-Q, Mach-U i spółka???
2019-08-14 16:28:50
koszor: I tu się muszę zgodzić z Donkiem. Tracimy wolność w imię "niby-bezpieczeństwa". Matrix w realu.
2019-08-15 07:11:20
jasper: Tezy sciagniete od Adama Szabelaka - dzialacza Mlodziezy Wszechpolskiej. Nic tylko pogratulowac, donek & co !!!! http://narodowcy.net/parada-rownosci-marks-rewolucja/
2019-08-15 13:20:20
donekT: jasper-Q czerpiemy z tych samych źródeł, podawana z mojej strony literatura jest powszechnie dostępna. Tezy ściągnięte wprost od NEOMARKSISTOWSKICH GURU;D;D;D jasper-Q, najwidoczniej nie znasz myśli swoich idoli.
2019-08-15 22:43:39
krzysztof.mm: i d i o t o m, co w banku podają wszystkie swoje dane przy zakładaniu konta, dziś przeszkadza numer telefonu przy identyfikacji - no cóż, można i d i o t o m polecić rezygnację z bankowości internetowej, wpłaty i przelewy przy okienku na poczcie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: