Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Od września szczepienia przeciwko grypie w aptekach i POZ

Początkiem sierpnia 2022 r. Ministerstwo Zdrowia (MZ” na swojej stronie poinformowało, że szczepienia na grypę w sezonie jesienno-zimowym będą prowadzone w aptekach i podstawowej opiece zdrowotne. Żadna z osób, które zgłosi się na szczepienie, za samą usługę nie zapłaci. Koszt usługi bierze na siebie państwo. Ministerstwo zabezpieczyło ok. 2 mln szczepionek.

Od września szczepienia przeciw grypie w aptekach i POZ będą finansowane przez NFZ. Stawka za szczepienie wyniesie 21,83 zł, a bezpłatne refundowane szczepionki z receptą otrzymają seniorzy w wieku 75+ oraz kobiety w ciąży.

Refundacja w wysokości 50 proc. za preparat należy się m.in. osobom z obniżoną odpornością oraz pacjentom powyżej 60 roku życia. Za samą usługę szczepienia, bez względu na to czy zostanie ona wykonana w aptece czy w placówce POZ, nikt nie poniesie żadnego kosztu.

Jak możemy dowiedzieć się na stronie Ministerstwa producenci zapewniają, że na razie zabezpieczyli ok. 2 mln szczepionek przeciw grypie. Apteki je już kupują. Producenci dodają, że dostawy będą systematyczne i również w przypadku większego zainteresowania szczepionek na rynku na pewno nie zabraknie.

Bezpłatna usługa szczepienia przeciw grypie w aptekach i podstawowej opiece zdrowotnej może pomóc zwiększyć poziom zaszczepienia. Jakie będzie zainteresowanie szczepieniami będziemy mogli przekonać się już wkrótce gdy ruszy „akcja”.

AK, MZ

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-08-20 10:01:03
Oko: Już niedługo szczepienie będzie miała w swojej ofercie sieć sklepów Biedronka. Warunkiem wykonania bezpłatnej usługi, będzie zrobienie zakupów za min. 100 zł w przypadku zakupów artykułów przemysłowych, bądź 50 zł za zakup warzyw i owoców.
2022-08-20 17:02:55
św. Patryk.: "Takiej tępoty, połączonej z niekompetencją, bezinteresownym szkodnictwem lub zawiścią, zakłamaniem i zwykłym łajdactwem dawno nie widziałem." - czy to minister PiS Dworczyk o ministrze PiS Adamczyku? tak, ale również ja o typach jak powyżej
2022-08-20 17:30:25
koszor: Całe szczęście, że ty jesteś, Patryku. Podnosisz poziom IQ na forum. Dalej chcesz zamykać niezaszczypanych w obozach, człowieku z zaburzeniami osobowości? Już tu taki jedyn był, nosił hakynkrojce i fusek pod nosym. Masz jakieś ciągoty faszystowskie?
2022-08-20 17:46:40
św. Patryk.: jak wyżej, powyżej
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: