Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Od trzydziestu lat parówki...

- Najtrudniej nam jest o autoironię - stwierdziła po spotkaniu z mieszkańcami Zebrzydowic Maria Czubaszek. Rzeczywiście, to co najbardziej utkwiło słuchaczom w pamięci to właśnie podejście Czubaszek do samej siebie.

Na spotkanie z popularną pisarką, satyrykiem i dziennikarką (chociaż sama się z nią nie uważa, bo jak mówi, skończyła 4. Lata studiów dziennikarskich i się do nich zraziła) przybył komplet gości. – Cieszę się, że nasz projekt Podróże Literackie spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, a zakończyliśmy naprawdę mocnym akcentem – mówi Teresa Sojka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Zebrzydowicach.

Rzeczywiście, Czubaszek nie zawiodła swoich fanów, którzy w ciągu niespełna dwóch godzin wysłuchali kilkadziesiąt historii mniej lub bardziej znanych z życia popularnej autorki. Sala, dzięki wrodzonej umiejętności Czubaszek do opowiadania, co rusz wybuchała śmiechem. Wszystkie anegdoty opowiadane były z wrodzoną dla pisarki swarą i pełne były autoironii. Wiele z wątków dotyczyło udziału Czubaszek w programach publicystycznych, satyrycznych czy serialu spadkobiercy, W opowiadanych historiach pojawiały się osoby mniej lub bardziej znane z ekranów telewizyjnych.

Jak długo nie palę, to zaczynam pleść głupoty, ale to szybko państwo zauważą – żartowała. W rozmowie z nami przyznaje – że My Polacy, lubimy się śmiać, ale nie potrafimy się śmiać sami z siebie

 

POSŁUCHAJ

 

Nie obyło się oczywiście bez autografów i wspólnych zdjęć. – Ugotuję dla pani cokolwiek pani sobie zażyczy – zaoferował się kucharz z pobliskiej restauracji - Od trzydziestu lat karmię siebie i męża tylko parówkami… 

(PL)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: