Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Od rana gra WOŚP

Wolontariusze WOŚP w regionie, jak i też w całym kraju od samego rana zbierają pieniądze do puszek. Oprócz tego, dziś odbywa się szereg imprez i wydarzeń związanych z tym wyjątkowym dniem.

Od samego rana setki wolontariuszy w regionie a tysiące w całym kraju zbiera pieniądze do puszek w największej Orkiestrze świata,  której celem jest pomaganie chorym dzieciom. W tym roku Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbiera środki pod hasłem  ''dla wyrównania szans w leczeniu noworodków'' . 

WOŚP to nie tylko zbieranie pieniędzy ale także setki imprez, wydarzeń, happeningów, licytacji i koncertów. W naszym regionie również ich nie zabraknie,  a co zaplanowali organizatorzy przeczytacie w artykule Jana Baczy - WOŚP w całym powiecie!

Przypomnijmy, że Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3844 urządzenia medyczne za łączną sumę 121.909.333,39 złotych. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

Zachęcamy Was do przesyłania zdjęć, nagrań wideo itp.  na nasz redakcyjny adres: redakcja@ox.pl z tego co się u Was dzieje w ramach WOŚP.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: