Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Od północy cisza wyborcza

W czterech miejscowościach powiatu cieszyńskiego w niedzielę druga tura wyborów samorządowych. Na terenie całego kraju od północy trwać będzie cisza wyborcza.

Cisza wyborcza obowiązywać będzie na terenie całego kraju od północy z piątku na sobotę aż do 21.00 w niedzielę, kiedy zostaną zamknięte lokale wyborcze.

Druga tura wyborów samorządowych,odbędzie się w czterech miejscowościach powiatu cieszyńskiego - Ustroniu, Cieszynie, Zebrzydowicach i Istebnej.

Cisza wyborcza rozpoczyna się na 24 godziny przed dniem głosowania i trwa do jego zakończenia. Jeśli żadna z obwodowych komisji wyborczych nie przedłuży głosowania, cisza wyborcza zakończy się w niedzielę o godz. 21.00. Cisza wyborcza może zostać przedłużona, jeśli zostanie przedłużone głosowanie.

W czasie ciszy wyborczej zabronione jest agitowanie na rzecz konkretnych kandydatów. Nie wolno wywieszać plakatów, rozdawać ulotek, organizować spotkań związanych z wyborami. Konsekwencją takich działań może być kara grzywny od 50 zł do 5 tys. zł jej wysokość ustalają sądy. Najwyższa grzywna: od 500 tys. zł do 1 mln zł grozi za publikację sondaży w czasie ciszy wyborczej. Chodzi zarówno o sondaże przedwyborcze dotyczące przewidywanych zachowań wyborców, wyników wyborów, jak i sondaże prowadzone w dniu głosowania.

Agitować nie wolno także w internecie, a tym bardziej w lokalu wyborczym.

Osoba która uzna, że naruszono ciszę wyborczą, powinna to zgłosić bezpośrednio policji lub do prokuratury.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-04-20 12:41:53
krzysztof.mn+: Wystarczy tę owiniętą w nasze flagi i oznakowaną krzyżykami i różańcami sowiecką agenturę wyłapać co do ostatniego Antka i do pierdla powsadzać, a resztę jak się wolne cele skończą hurtem do wagonów i kierunek Sybir. Będzie w Polsce cisza i spokój nie tylko przed wyborami. Koniec definitywny z szarogęszeniem się ruskich pachołków przy korytach władzy. Paszlli won.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: