Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Od piątku objazdy w Cieszynie

Uwaga wszyscy ci, którzy w najbliższym czasie pojedziecie w stronę Cieszyna. W mieście trwa budowa dwóch rond na ulicy Katowickiej – to trasa prowadząca od strony Pawłowic do miasta. Od najbliższego piątku (12 XI) nastąpi zmiana organizacji ruchu. „Już część ruchu przebiega przez część wybudowanych skrzyżowań, jednak teraz by je dokończyć trzeba wprowadzić objazdy dla ciężkich samochodów” – tłumaczy Wiesław Sosin szef Miejskiego Zarządu Dróg
 

POSŁUCHAJ
 


W związku z tym od piątku, przez najbliższe dwa tygodnie, obowiązywać będzie objazd.

POSŁUCHAJ
 


Nowe ronda mają udrożnić przejazd pojazdów na głównej trasie prowadzącej do miasta. Jednak mieszkańcy Cieszyna zastanawiają się, jak ronda sprawdzą się w zimie. ”W niewielkiej odległości dwa takie obiekty a w dodatku położone na szczycie góralki i z nachyleniem” – mówią kierowcy. „Ronda zdadzą egzamin” – przekonuje Włodzimierz Cybulski zastępca burmistrza Cieszyna.

POSŁUCHAJ
 


Remont drogi finansowany jest z trzech źródeł. 80% wartości inwestycji pokrywa województwo Śląskie, po 10% dorzucają się powiat i miasto Cieszyn. Prace pochłoną niespełna pięć milionów złotych.


Jan Bacza
 
źródło: radio90/ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: