Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Od jutra można się kąpać! - Otwarcie kąpieliska MOSiR-u w Cieszynie

Sezon letni za pasem, a otwartych basenów w naszym powiecie próżno szukać. Nic dziwnego - pogoda nas jak na razie nie rozpieszcza. Ma się to zmienić już w najbliższych dniach. Pogoda za oknem wygląda co raz bardziej interesująco, a baseny planują swoje otwarcia.

Jakiś czas temu informowaliśmy na portalu o opóźnieniach w otwarciu basenów, które spowodowane były niekorzystną pogodą. Za Olzą baseny już powoli napełniają się wodą. Karwiński Aqua Park w Nowym Mieście otwarty został 8 czerwca.

Na Pogodę wszyscy czekają w Trzyńcu i Czeskim Cieszynie. Od 1 czerwca można korzystać z kąpieliska w Hawierzowie. Dobre informacje przypłynęły do nas z cieszyńskiego MOSiR-u. Od paru tygodni przygotowywano się do otwarcia kąpieliska przy Alei Łyska, a od 7 czerwca rozpoczęto napełnianie niecek wodą. Już jutro (14.06) długo oczekiwane, opóźnione otwarcie basenu. Wszyscy przyzwyczaili się już do czynnego basenu w Dzień Dziecka, lecz tegoroczna pogoda nierozpieszczała.

Ceny biletów pozostają bez zmian:

- bilet normalny - 6 zł
- bilet ulgowy - 4 zł dla uczniów, studentów, osób niepełnosprawnych, żołnierzy zasadniczej służby wojskowej (za okazaniem legitymacji lub książeczki wojskowej) i emerytów
- bilet ulgowy - 3 zł dla dzieci szkół podstawowych w grupie zorganizowanej z opiekunami, liczącej co najmniej 10 osób
- karnet normalny - 25 zł (5-wejściowy)
- karnet ulgowy - 15 zł (5-wejściowy)

Po godzinie 15:00

- bilet normalny - 3 zł
- bilet ulgowy - 2 zł

Dzieci w wieku do lat 6 wstęp wolny
 
Godziny otwarcia:
 
14.06-30.06 od 10:00 - 19:00
01.07-31.07 od 9:30 - 19:30
01.08-01.09 od 9:30-19:00

Jeszcze kilkanaście dni trzeba poczekać na otwarcie Ośrodka Sportów Wodnych w Zebrzydowicach. W okresie od lipca do sierpnia w Zebrzydowicach czynny będzie Ośrodek Sportów Wodnych. Podczas dwóch wakacyjnych miesięcy  korzystać będzie można z basenów na stawie Młyńszczok oraz wypożyczalni sprzętu wodnego w Zebrzydowicach i na przystani w Kończycach Małych.
Ośrodek rozpoczął swoją działalność 4 lipca 2009 r.  Nad bezpieczeństwem czuwa wykwalifikowana kadra ratowników. Ośrodek wyposażony jest w żaglówki, dwuosobowe kajaki oraz w rowerki wodne. Znajduje się na 24 ha stawie. Koncepcja zagospodarowania stawu „Młyńszczok” oraz kompleksu zamkowego w Zebrzydowicach została opracowana ze środków EFRR w ramach Inicjatywy Wspólnotowej INTERREG III A Czechy – Polska – Fundusz Mikroprojektów – Euroregion Śląsk Cieszyński. Nad samym stawem powstała wypożyczalnia sprzętu wodnego, wykonano utwardzoną ścieżkę z ławeczkami, oświetlenie oraz basen pływający dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi skorzystać mogą ze zjeżdżalni. Korzystanie z basenu i zjeżdzalni jest bezpłane.
 

PLT

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: