Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Od glinianych  tabliczek  do polskich  przekładów..

Biblia to wyjątkowa Księga, która od tysięcy lat wywiera wpływ na życie milionów ludzi na Ziemi. Żadna inna książka nie dorównuje Jej pod tym względem. Przetłumaczona została w całości lub częściowo na prawie wszystkie języki świata i wydano ją w największej ilości egzemplarzy. 

 - Biblia przez wieki wyzwalała w ludziach zmienne emocje. Dla jednych była inspiracją, dla innych przeszkodą, kochana i nienawidzona, całowana ze czcią i palona na stosie. Wszystkie systemy totalitarne boją się Jej wpływu na społeczeństwo.  Ta  księga mówi o życiu i relacji, to list miłosny Boga do człowieka, historia Zbawienia zapisana na kartach papieru, a więc fundament wiary chrześcijańskiej – mówi Pastor Wiesław Kulawiec z KZ w Zebrzydowicach.

 Jak powstawała i dotarła do naszych czasów,  jak doszło do tego, że dzisiaj możemy mieć do Niej łatwy dostęp i czytać Ją w ojczystym języku? Tego wszystkiego można  dowiedzieć  się odbywając swoistą "podróż  w czasie" zwiedzając wystawę Historii Biblii w dniach  od 23 do 31 maja w Galerii nad Młyńszczokiem w Zebrzydowicach.

 Do zwiedzania zapraszają organizatorzy: Kościół Zielonoświątkowy oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-05-23 15:35:53
AntyklerForte+: prawdziwa i pełna historia biblii to w dużej części horror, od 18 albo i więcej lat wzwyż - ale rozumiem, że na wystawie pokazuje się lukrowaną i pudrowaną wersję
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: