Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Od dziś utrudnienia w Jaworzu

Przy ul. Wapienickiej gmina Jaworze prowadzi remont. Od dziś mozna tam spotkać się z utrudnieniami w ruchu kołowym. Piesi będa musieli skorzystać z innej drogi.- W związku z postępem prac budowlanych związanych z realizacją inwestycji polegającej na budowie parkingu ogólnodostępnego przy ul. Wapienickiej wraz z przebudową drogi, informujemy o wystąpieniu utrudnień w ruchu drogowym na odcinku ul. Wapienickiej pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Kalwaria a Amfiteatrem od najbliższego poniedziałku - 25 września 2023 r. - informuje gmina Jaworze.

Prace prowadzone będą etapowo, z zachowaniem części jezdni dla obsługi ruchu samochodowego. Na odcinku, na którym prowadzone będą prace, należy ograniczyć prędkości do 30 km/h. Na każdym etapie robót zastosowane zostanie sterowanie ruchem wahadłowym za pomocą sygnalizacji świetlnej.

- Jednocześnie przedmiotowy odcinek drogi zostanie zamknięty dla obsługi ruchu pieszych - wyznacza się obejście przez Park Zdrojowy i Amfiteatr. Za utrudnienia przepraszamy - tłumaczy gmina Jaworze.

Utrudnienia wiążą się z realizacją inwestycji: „Budowa parkingu wraz z przebudową dróg: powiatowej (Wapienicka) i gminnej (Zdrojowa) oraz przebudową mostu (Podgórska) w celu przeciwdziałania powodziom”, które uzyskało dofinansowanie ze środków rządowych.


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: