Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Oceniliśmy pracę policji

W dniach 8-15 września przeprowadzono badanie dotyczące oceny instytucji publicznych. Okazało się, że blisko trzy czwarte Polaków dobrze ocenia swoja policję.

Ankietę przeprowadziło Centrum Badania Opinii Społecznej. Popularny CBOS prócz monitorowania opinii dorosłych Polaków na temat parlamentu czy prezydenta dwa razy w roku poddaje ocenie inne instytucje publiczne. Podczas ostatniego badania pytano respondentów m.in. o ocenę pracy Policji. Wyniki okazują się bardzo korzystne dla naszych służb mundurowych. Policja została oceniona najwyżej spośród nich. 72% Polaków uważa, że funkcjonariusze wywiązują się bardzo dobrze ze swoich funkcji. Krytycznie do działań policji podchodzi jedynie 17% respondentów.

Najnowsza edycja badania pokazuje, że mamy większe zaufanie tylko do władz samorządowych. Na wysokim poziomie oceniamy także działalność telewizji Polsat oraz TVN. Ciekawym jest także fakt, że policję oceniamy dwukrotnie lepiej od instytucji wymiaru sprawiedliwości.

Pozostaje mieć nadzieję, że zaufanie do naszych służb mundurowych nie będzie spadać

mat.pras./red.

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-09-29 15:43:49
wodz dziewieciu niedzwiedzi: Wszystko ladnie pieknie tylko pare mankamentow :jazda bez zapietych pasow bezpieczenstwa. Zakupy w sklepach . wysylanie totoltka jedzenie kebabow parkowanie tam gdzie nie wolno
2016-09-29 17:43:55
Malkontent: Cyt: \&quot;Na wysokim poziomie oceniamy także działalność telewizji Polsat oraz TVN.\&quot;<br />Przecież to jakiś kabaret... programy dla debili (typu: wieśniak szuka żony, grubas skacze do wody, paniusia z miasta zabija na wsi kurę na obiad, matka gwałciciela uczy jak wychowywać dzieci) przeplatane niekończącymi się reklamami i polityczną propagandą - tak w skrócie można opisać działalność obu stacji. Gdzie ta wysoka jakość?
2016-09-29 19:37:21
maciek0: TVN - Petru i zaufanie - jedno zaprzecza drugiemu. Manipulacje, skróty, przeinaczanie sensu, wymazywanie słów mających znaczenie dla całości, nienawiść do rządu. Wstrętna instytucja, podłe dziennikarstwo telewizji robiącej ludziom kalafior z mózgu - \&quot;przepraszam, ale sondaż\&quot; -przeprowadzony wśród dewiantów, przestępców, POkomunistów..... i wszystko jasne .
2016-09-29 23:28:32
alakyr: Najbardziej nas \&quot;cieszy\&quot; zaangażowanie Policji w kontrole kierowców bez popełnienia wykroczeń. To najprostsze nabijanie wyników, a nu na 100 skontrolowanych coś komuś można będzie zarzucić.<br />Nie ma drogówki w nieoznakowanych samochodach jeżdżących po ulicach miast i wsi jak np. w Niemczech wykrywających prawdziwych piratów czy rzeczywiste wykroczenia w ruchu. <br />Mamy za to lizaka i dmuchanie do testera, albo panów z miernikiem laserowym prędkości ustawionych w miejscach zapewniających duży uzysk.
2016-09-30 09:43:10
Przepierón: @alakyr<br />jakie to są miejsca \&quot;zapewniające duży zysk\&quot; ? Ja takich nie znam, często przejeżdżam koło patrolu policyjnego trzymającego suszarke w ręce i jakoś mnie jeszcze nie zatrzymali, chociaż niedawno widziałem jak zatrzymali kolorowe, obniżone 20-letnie BMW a w nim siedział wystraszony dresiarz.
2016-09-30 10:19:55
pachol1001: \&quot;alakyr\&quot; jesteś policjantem, że tak wszystko doskonale wiesz? jezdzisz na wypadki gdzie widzisz zabitych lub rannych przez nadmierną prędkość? stałeś kiedyś z alcoblue i kotrolowałeś 100 kierowców? bo widzisz na tych 100 zawsze ktoś wpadnie. Jeden ma 0,2 mg/l, więc zagrożenie żadne ale są tacy którzy mają 1,5 mg/l i jadą sobie busem do szkoły po dzieci o 7.30 rano ( z życia). Ludzie chca np. żeby szukac kradzionych aut, łapać poszukiwane osoby ale rutynowych kontroli nie wolno robic. Uwierz mi, że podczas tych rutynowych najwięcej wpada ale Ty pewnie najlepiej o tym wiesz. Co do jedzenia kebaba to policjantowi przysługuje coś takiego jak przerwa, a jak to kogoś tak bardzo boli zawsze można zrobić zdjęcie i napisać skarge.
2016-09-30 12:38:30
macio1234: te ankietę robił chyba CBŚ ,a nie CBOS....
2016-09-30 13:05:01
marvell: ja tam uważam, że robią dobrą robotę, za taką kasę co zarabiają to i tak starają się ostro chłopaki
2016-09-30 21:17:53
alakyr: @pachol1001,<br />Domyślam się że jesteś policjantem więc wiedz że efekty jak piszes rutyowych kontoli to nic innego jak bezradność operacyjna policji. Skradzione auto przypadkowo zatrzymane do kontroli, złodzieje z towarem przypadkowo trafieni, poszukiwany listem gończym, ok, tyle że trochę oglądałem jak to robi się na zachodzie, tam ilość takich \&quot;przypadków\&quot; jest o wiele mniejsza, większa zaś sprawność pracy operacyjnej, przynajmniej w grubych sprawach.<br />Wiem że nie macie lekko, ludzie was średnio lubią, a przełożeni szpiegują i karzą za nie wstawienie mandatu staruszce przechodzącej nie po pasach.<br />Ale jestem głęboko przeciwny kontrolom wyrywkowym choć wiem że macie do tego prawo, ale ja mam prawo uważać to za ograniczenie mojej wolności osobistej i znieważenie poprzez traktowanie mnie jak przestępcę.
2016-10-01 15:02:46
pachol1001: \&quot;alakyr\&quot; To wszystko jest temat rzeka, można by było dyskutować ale to jest dyskusja bardziej przy \&quot;flaszce\&quot; - może kiedyś nadarzy się okazja:) Na pewno w tym co piszesz jest dużo racji. Pozdrawiam
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: