Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Obserwować, poczuć i dotknąć - Inauguracja CUDu w Cieszynie

Tutaj nie było suchych faktów i formułek. Były za to eksperymenty, wybuchy i doświadczenia. Za nami pierwszy z wykładów Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego, który powstał przy cieszyńskiej filii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Mali studenci zostali uroczyście przyjęci w poczet braci akademickiej. Beani zostali pasowani na studentów przez Panią Dziekan Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie dr Joannę Stuglik oraz otrzymali indeksy z rąk Zastępcy Burmistrza Miasta Cieszyna Pana Jana Matuszka. Wykład inauguracyjnym był niesamowity, wręcz wybuchowy pt. "Wściekły azot". Mali Studenci dowiedzieli się m.in. dlaczego azot schłodzony do -196oC staje się cieczą o niezwykłych właściwościach, jak zamienić banana w młotek a żywą różę w szklanego kwiatka, dlaczego stół płonie a potem nie ma śladu po pożarze...
 
Chcemy aby młodzi studenci, młodzi odbiorcy nauki od najmłodszych lat wiedzieli, że jest coś w co można się zaangażować i co sprawi im przyjemność - mówi Agnieszka Górecka specjalistka ds. studenckich WSB Cieszyn. Czym zajęcia Uniwersytetu Dzieci będą różniły się od zajęć w szkole?
 
 
Choć wykład inauguracyjny oglądał nadkomplet widzów i na kolejne zajęcia już jest wielu chętnych, warto jeszcze zadzwonić do cieszyńskiej filii Wyższej Szkoły Biznesu - być może dla małego studenta znajdzie się jeszcze wolne miejsce na kolejne wykłady.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: