Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Obsada była niezwykle silna- podsumowanie zawodów Diverse Downhill Contest w Wiśle

W weekend (26-27.04.2014) w Wiśle na Stożku odbyła się pierwsza eliminacja Pucharu Polski w zjeździe, będąca zarazem Pucharem Europy. Na starcie downhillowych zmagań stanęło ponad 300 zawodników z 12 krajów! Obsada zawodów była niezwykle silna- komentuje Anna Sojka.

Uczestnicy pojawili się na Stożku już kilka dni wcześniej: - W piątek na trasie i parkingu było już tłoczno. Wszyscy chcieli jak najlepiej przygotować się do inauguracji sezonu. Pogoda na Stożku nie rozpieszczała zjazdowców. Po krótkim bezdeszczowym przedpołudniu w piątek, po godzinie 14 zaczęła się tzw. " pompa", czyli bardzo silny opad deszczu. Trasa zaczęła płynąć i zrobiło się niezwykle ślisko. Gogle po każdym przejeździe były do gruntownego czyszczenia. Licznie zgromadzeni na trasie fotografowie mieli z pewnością więcej dobrych ujęć upadków - opowiada Anna Sojka, miłośniczka ekstremalnych dwóch  kółek, uczestniczka zawodów i wyjaśnia: - Gdy pada na trasie pojawiają się śliskie korzenie, kamienie , które powodują, że jest znacznie więcej "gleb".

Sobota, czyli dzień zapisów i obowiązkowych treningów, upłynęła pod znakiem walki z błotem na trasie i parkingu (ciągnik wciągał samochody na parking). -Trasa zrobiła się jeszcze trudniejsza. Utworzyły się koleiny, zmieniające się z każdym przejazdem. Niedziela czyli dzień zawodów. Na Stożku pojawiła się ogromna ilość kibiców, którzy obstawili całą trasę! Trąbiąc na trąbkach, uderzając w rowerowe części i dopingując swoich ulubieńców. Jazda z takim dopingiem to sama przyjemność dająca olbrzymie energetyczne pobudzenie! - relacjonuje Sojka: - Eliminacja rozpoczęły się o 10.45 - dobry przejazd i świetna lokata - jestem 3! Nie spodziewałam się tak dobrego rezultatu w tak międzynarodowej obstawie. Finały 15.15 - trasa już prawie całkiem przeschła, niestety, nie w każdym miejscu. Mnie dopadł jeden zdradliwy mokry korzeń. Błąd, strata i na metę wpadłam czwarta,  z 2 sekundami do miejsca trzeciego, ale jako pierwsza z Polek. Bardzo udane zawody, dobrze przygotowane, niezwykle emocjonujące i Ci kibice! - podsumowuje.

Wiślanka, której występom patronuje OX.PL, przygotowuje się teraz do startu na Pucharze Polski w Koninkach, który odbędzie się w dniach 17 - 18 maja. Potem kibicować będzie jej można na Słowacji podczas Pucharu Słowacji (Mala Lucinia) w dniach 24-25 maja.


Pisaliśmy:
Extremalna mistrzyni z Wisły

Kibicuj mistrzyni z Wisły


(red.)
 

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: