Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Obostrzenia od 1 grudnia

Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił nowe obostrzenia, które obowiązywały będą od 1 do 17 grudnia.


Jak podkreślił minister obostrzenia zostają wprowadzone w związku z nowa odmianą koronawirusa wykrytą w RPA. Planowane są nowe restrykcje wewnątrz kraju, zostanie także wprowadzony zakaz lotów i wydłużona kwarantanna.

Ograniczona zostaje liczba osób, które mogą brać udział w weselach, komuniach, czy imprezach. Maksymalnie może to być 100 osób.

W restauracjach, hotelach, instytucjach kultury czy obiektach sportowych, a także kościołach, basenach czy parkach  wodnych gdzie do tej pory obowiązywał limit 75. proc obłożenia miejsc, zostaje on obniżony do 50 proc.

Poza obiektami sportowymi, w wydarzeniach sportowych może wziąć udział max. 250 osób.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-30 05:06:13
Hejo: Żenada ! Jeśli na nową odmianę "omikron" szczepionki jeszcze nie działają. To dlaczego wszystkie obostrzenia i nowe limity nie dotyczą zaszczepionych? Coś tu nie gra.
2021-11-30 05:12:02
Gigi13: Więcej jadu bo mało go w naszym już i tak mocno podzielonym kraju... Nowa odmiana nic groźniejsza od pozostałych ale fakt jej istnienia to woda na młyn dla 'rządzacych' na świecie!
2021-11-30 08:55:52
: Rzeczywiście, ograniczenie ilości osób na komuniach w grudniu z pewnością powstrzyma rozprzestrzenianie się superhipergigamegamutanta.
2021-11-30 10:13:04
wisiketa: Wirus nie jest kaki głupi :)policzy ile jest osób i wszystko w temacie. Nawet maseczki nie pomogą, bo nie ma żadnej pracy naukowej że maseczki chronią przed tym typem, wręcz przeciwnie.
2021-11-30 10:13:17
Hejo: Ooo... Mowa nienawiści No proszę: Cieszyniacy ! - skąd to znamy ? "Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko adwokatowi Piotrowi B. – dowiedział się portal tvp.info. Mężczyzna wzywał do ataków na dowódców Straży Granicznej i ich znieważył. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Mężczyzna 25 sierpnia opublikował na Twitterze wpisy wzywające do popełnienia przestępstw na funkcjonariuszach. B. dokonał również znieważenia komendantów. " https://www.tvp.info/57195459/adwokat-piotr-b-i-mowa-nienawisci-mezczyzna-stanie-przed-sadem-jest-akt-oskarzenia
2021-11-30 10:18:23
tom lem: ... ciekawe na jakiej podstawie ten covidowy kapłon Niedzielski, wprowadza obostrzenia w obiektach kultu religijnego. Czyżby nomen omen - na podstawie nazwiska miał mieć wpływ na praktyki prawomyślnych, w siódmym dniu tygodnia ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: