Objazdy z poślizgiem - autobusy zmieniają kursy
Miał ruszyć dzisiaj, ruszy za kilkanaście dni. Mowa o objeździe na Kubalonkę. Od 4 maja miała obowiązywać nowa organizacja ruchu na odcinku Wisła Głębce - Kubalonka. Jednak jak końcem ubiegłego tygodnia poinformował Ryszard Pacer rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich Termin został wydłużony ze względu na konieczność przeprowadzenia dodatkowych działań związanych z oznakowaniem objazdów.
Objazd dla samochodów osobowych i autobusów ma prowadzić przez Wisłę Czarne, drogą koło zameczku prezydenta.
Nowa organizacja ruchu wymusi także zmiany w kursowaniu autobusów. Na odcinku drogi obok zamku, samochody będą przepuszczane wahadłowo. Zakładamy, kilkuminutowe wydłużenie w czasie przejazdu – usłyszeliśmy w firmie Wispol, której autobusy jeżdżą do i z Trójwsi.
Mówi radiu 90 Leszek Podżorski właściciel formy. Wszystko jednak dobrze wygląda na papierze. Odcinek, w którym wahadłowo będą mijały się autobusy jest dodatkowo podzielony na trzy mniejsze kawałki. Na każdym z nich będzie ustawiona sygnalizacja – dodaje Podżorski.
Również cieszyński PKS jest przygotowany na objazdy. Jan Podżorski dyrektor ds. przewozów i eksploatacji mówi, że czasy kursów zostały wydłużone, Nie mniej do końca nie wiadomo jak dużo czasu zajmie autobusom pokonanie objazdu.
Ilość autobusów jednak nie ulegnie jednak zmianie.
A to, że będą korki jest raczej pewne. Aby na czas remontu Wisła Głębce nie była pozbawiona komunikacji cieszyński PKS jak i firma Wispol dodatkowo skierują w tę stronę swoje autobusy.
Przypomnijmy. Samochody osobowe i autobusy wytyczaną mają trasę przez Wisłe Czarne. Samochody ciężarowe muszą nadrobić o wiele więcej kilometrów. Dla nich wytyczono objazd przez Żywiec.
Jan Bacza
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
