Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Objazdowe kino plenerowe

Kino plenerowe na Górnym Borze w Skoczowie to już tradycja. Organizowane przez MCK „Integrator”, pokazy filmowe w sezonie letnim cieszą się zainteresowaniem. Tym razem kino plenerowe zagości tradycyjnie nad stawami na największym osiedlu w Skoczowie, jednak ekipa filmowa MCK „Integrator”, ruszy także w inne rejony gminy.


- Pokazy kina plenerowego w Parku na Górnym Borze od lat cieszą się wśród widzów dużym zainteresowaniem. Tegoroczna propozycja spędzenia letniego czasu pod chmurką zostanie nieco zmodyfikowana i poszerzona. Miejskie Centrum Kultury „Integrator” nie tylko zapewni mieszkańcom ucztę filmową, ale dotrze z pokazami w nowe rejony miasta. Pomysł na zorganizowanie kinowych atrakcji w kilku lokalizacjach narodził się z myślą o mieszkańcach różnych zakątków gminy Skoczów. W efekcie, nasze projekcje plenerowo-objazdowe zawitają między innymi do Pierśćca – mówi Edyta Molęda, zastępca dyrektora MCK „Integrator”.

Pierwszy pokaz filmowy zaplanowano na 25 czerwca o godz. 22.00 na Wzgórzu Kaplicówka. - Wieczór będzie okazją do spotkania z poruszającym obrazem w reżyserii Alistera Griersona pt. „Sanctum”. Amerykański film z 2011 roku przedstawia historię podwodnej ekspedycji 15 nurków, którzy postanawiają eksplorować niebezpieczne jaskinie w Morzu Koralowym u wybrzeży Australii. Silne emocje gwarantowane – zachęca Edyta Molęda.


30 lipca o godz. 22.00 projekcja zaplanowana jest w skoczowskim skateparku – tam odbędzie się seans filmu pt. „Palm Springs”.

- Kolejna odsłona kina plenerowego zaplanowana jest na 6 sierpnia w Pierśćcu. Pokaz odbędzie się na terenie OSP, przy ulicy Sobeckiego 8. Tym razem na dużym ekranie o godz. 22.00 zobaczymy „Dzikie historie” – nominowaną do Oscara w 2015 roku pełną niespodziewanych zwrotów akcji, trzymającą w napięciu komedię w reżyserii Damiána Szifróna. Sezon filmowy w plenerze zakończymy 3 września pokazem sensacyjnej komedii kryminalnej pt. „Wieczór gier”. Tym razem projekcja odbędzie się w Parku na Górnym Borze o godz. 21.00 – stwierdza zastępca dyrektora MCK „Integrator” w Skoczowie.

Organizatorzy dodają, ze seanse odbywać się będą w rygorze sanitarnym.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: