Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Obchodzili Złote i Diamentowe Gody

W minioną środę 3 października w Goleszowie odbyła się uroczystość wręczania wyróżnień parom małżeńskim, które w tym roku obchodzą 50 i 60-lecie pożycia małżeńskiego. W imieniu wszystkich mieszkańców gminy Goleszów, słowa uznania oraz życzenia zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wielu radosnych chwil życzyli Wójt Gminy Goleszów Krzysztof Glajcar, Przewodniczący Rady Gminy Goleszów Bogusław Konecki oraz kierownik USC.

W tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał 16 parom z naszej gminy medale za 50 lat wspólnego pożycia. Wyróżnienia w GOK-u otrzymali:
Janina i Jan Berek, Goleszów, Anna i Piotr Fedrizzi, Zofia i Erwin Fober, Krystyna i Karol Gazurek, Halina I Marek Heczko, Emilia i Jan Kawulok, Anna i Tadeusz Kozieł, Helena i Jan Krzyżanek, Lidia i Czesław Luboń, Zofia i Józef Nowak, Anna i Karol Plinta, Krystyna i Jan Raszka, Urszula i Stanisław Walczysko, Helena i Jan Wigezzi, Helena i Jan Wigłasz, Bronisława i Karol Zmełty.

Medal za długoletnie pożycie otrzymuje się tylko raz – gdy pary przeżyją ze sobą m. in. 50 lat, jednak w naszej gminie istnieje zwyczaj nagradzania listami gratulacyjnymi małżonków obchodzących 60-lecie pożycia. W tym roku wyróżnienia otrzymali: Anna i Teofil Jakubik, Bronisława i Józef Kisiała, Zofia i Edward Rojek, Wanda i Józef Smolik, Helena i Jan Urbaczka, Puńców

Wszystkim parom kwiaty, wyróżnienia oraz kosze ze słodkimi upominkami ufundowane przez Urząd Gminy Goleszów wręczali: wójt, przewodniczący rady i kierownik USC.

(red/mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: