Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Obchody Święta Policji w Cieszynie

W piątek (20.07) w siedzibie Starostwa Powiatu Cieszyńskiego policjanci i pracownicy cywilni garnizonu cieszyńskiego, uczcili obchody 99. rocznicy powstania Policji. Fot. MSZ
źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-07-21 13:06:36
bronek91: „obchody 99. rocznicy powstania Policji.”- cytat, chyba ktoś sobie jakieś żarty robi…. Fragment Art 146 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o policji „1. Z chwilą utworzenia Policji Milicja Obywatelska zostaje rozwiązana. 2. Dokumenty, mienie oraz etaty pozostające dotychczas w dyspozycji Milicji Obywatelskiej Minister Spraw Wewnętrznych przekaże nowo utworzonym organom centralnym zgodnie z ich kompetencjami.”. Szanowny Panie Rzeczniku, szanowni Policjanci, wasza formacja jest sukcesorem Milicji Obywatelskiej i w sposób naturalny dziedziczy w spadkobraniu prostym całą masę spadkową z wszelkimi pozytywami i negatywami… Milicja Obywatelska została powołana od zera Dekretem PKWN 7 X 1944 i nie stanowiła jakiejkolwiek kontynuacji istnienia podobnej formacji z okresu II RP ani nawet do takowej nie nawiązywała. In plus, w pierwszych szeregach MO służyło wiele byłych partyzantów w tym część z tak zwanych żołnierzy wyklętych. Mówienie o 99 rocznicy powstania Policji, w odniesieniu do obecnej formacji to ewidentna manipulacja, propaganda i ewidentna kpina…. Jeżeli już, współczesna formacja Policji może się odwoływać, ale do 1944 a od tego czasu 99 lat jeszcze nie minęło. No chyba, iż Rzecznik tak być może twierdzi….. In plus, co z ofiarami działań lub czasem nawet bezprawia Policji? Co z pamięcią ofiar MO??? Co z pamięcią śmierci Igora Stachowiaka i wielu, podobnych przypadkach??? Co zatem zostało uczczone? Policyjne bezprawie, kult kłamstwa, tworzenie mitu czy co???
2018-07-21 13:13:12
bronek91: PS i proszę mi nie pisać o odnalezieniu biednej staruszki w lesie, rzekomym łażeniu po drzewie za kotkiem, radości niepoczętej córeczki z odzyskanego rowerka itd. Co z ofiarami??? Przy okazji życzę dalszych awansów i umiarkowanego korzystania z używek w związku z obchodzonym świętem. Natomiast czy te używki są legalne, czy nielegalne, czy z legalnego źródła, czy z nielegalnego, nie wnikam…. Treści z używkami nie odnoszę do wszystkich, szofer musi być a jak ni? Kto sprawdzi?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: