Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

O ŚTB raz jeszcze

Święto Trzech Braci nadal przebrzmiewa. Niestety, prócz pozytywnych emocji i wspomnień, pojawiają się również te negatywne. Wracamy do sprawy niesnasek podczas ŚTB AD 2017.

O kilku problemach organizacyjnych, które miały miejsce podczas minionego Święta Trzech Braci, na które zwracali nam uwagę Czytelnicy, pisaliśmy niedawno w artykule z serii W Twoim imieniu: Niesnaski po ŚTB . Dziś (16.06) do naszej redakcji przyszedł mail Dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy” w tej sprawie. Publikujemy go poniżej w całości.

Witam serdecznie.
Przesyłam oficjalne stanowisko Szefa Ochrony, zabezpieczającego teren imprezy masowej na zlecenie Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy".
Ponadto, pragnę wyjaśnić, iż nie z winy organizatora gwiazdy nie wyraziły zgody na rozdawanie autografów. Nie jest to kwestią negocjacji umowy, ale dobrą wolą artystów.
Jako organizator oficjalnie przepraszam za wszelkie niedogodności i proszę o wyrozumiałość. Pragnę również zadeklarować, iż dołożyliśmy wszelkich starań, aby XXVII Święto Trzech Braci odbyło się z największą naszą starannością o każdy szczegół oraz wysoki poziom wydarzenia. Chciałabym jednocześnie z całego serca podziękować mieszkańcom za tak liczne uczestnictwo w wydarzeniu, bo to najwyższe wynagrodzenie za naszą ciężką pracę. To daje nam poczucie dobrze wypełnionej misji i daje motywację. Pozdrawiamy i do zobaczenia za rok!
Dyrektor COKu, Monika Sikora Monkiewicz

Poniżej stanowisko Szefa Ochrony.

Witam.
W dniu 11.06.2017 na terenie imprezy masowej odbywającej się w wyznaczonej strefie rynku zaistniała następująca sytuacja.
Podczas występów zespołów młodzieżowych przed godziną 18.00 na terenie przeznaczonym do organizacji imprezy masowej, organizator zgodnie z przepisami zapewnił miejsca siedzące w postaci ławek drewnianych dla zgromadzonej widowni. Po godzinie 18.00 czyli w momencie rozpoczęcia imprezy masowej organizator przy pomocy ochrony zobowiązany był do usunięcia miejsc siedzących z uwagi na to iż nie były one na stałe przytwierdzone do podłoża i nie spełniały wymogów p.poż , a w wyznaczonej strefie
zaplanowane były tylko miejsca stojące. Wszelkie ustalenia regulaminy i plany oparte były o treść ustaw:
- ustawa z dnia 20 marca 2009 o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz.U. z 2015r. poz. 2139 z póź.zm.)
-ustawa z dnia 22 sierpnia 1997 r . o ochronie osób i mienia (tj. Dz.U.z 2016r. poz.1432 z późn.zm.)
-ustawa z dnia 25 sierpnia 1991r. o ochronie przeciwpożarowej (tekst jednolity Dz.U. 2016 poz 191 z późn. zm.)

Na polecenie kierownika ds.bezpieczeństwa oraz organizatora konferansjer podał ze sceny trzykrotnie komunikat, iż wszystkie zgromadzone osoby muszą opuścić wyznaczoną strefę na czas uprzątnięcia miejsc siedzących. Widownia opuściła teren, na którym miała rozpocząć się impreza masowa. W strefie pozostało kilka osób, które mimo próśb ochrony i prowadzącego imprezę nie chciały wyjść z wygrodzonej strefy. Jeden z panów, który pozostał pod sceną w sposób wulgarny i niedopuszczalny donośnym głosem wyraził swoją opinie na temat podanych przez konferansjera poleceń. Osoba ta została pouczona przez ochronę i poproszona o opuszczenie strefy. Pracownicy ochrony, prowadzący imprezę oraz organizatorzy zostali zwyzywani przez tą osobę mimo tego iż na scenie i w jej rejonie znajdowało się mnóstwo dzieci. Oburzony postępowaniem pan zażądał rozmowy z organizatorem do , której doszło już poza sceną przed wejściem do Domu Narodowego. Pani Monika Sikora Monkiewicz reprezentująca Cieszyński Ośrodek Kultury mimo wszelkich starań i prób podjęcia rozmowy została po raz kolejny znieważona poprzez wulgaryzmy padające z ust zdenerwowanego pana. Dalsze rozmowy w zaistniałej sytuacji nie miały już sensu organizator postępował zgodnie z przepisami i wyznaczonym programem imprezy. Mężczyzna został pouczony o grożących mu konsekwencjach swojego zachowania przez kier.ds.bezpieczeństwa i oddalił się z miejsca zdarzenia. Cała opisana sytuacja miała miejsce po godzinie 18.00 a na bramach w widocznych miejscach wywieszony był regulamin imprezy masowej. Punkt 3 regulaminu zawiera zapis, iż osoby obecne na terenie imprezy zobowiązane są stosować się do poleceń porządkowych organizatora i służb porządkowych. Podpunkt &3 zawiera wyraźny zapis -zakazuje się naruszania dobrych obyczajów i obrażania jakichkolwiek osób.
Podsumowując całe zajście pretensje Pana, o którym mowa są bezpodstawne. Naruszył on wszelkie podstawowe zasady przyzwoitości w miejscu publicznym, a wszelkie nasuwane argumenty były niezgodne z zasadami, wedle których organizowane są imprezy masowe. Z racji na towarzyszące mu osoby starsze i dzieci służby porządkowe odstąpiły od działań mających na celu zatrzymanie. Podczas zajścia nie została użyta ani siła fizyczna ani inne środki przymusu bezpośredniego.
Wiadomość została wysłana w identycznym egzemplarzu do P. Wioletty Strączek oraz P.Moniki Sikora-Monkiewicz

Pozdrawiam
Mitręga Andrzej

vdka

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-06-16 15:50:41
altacet: Jeżeli wolno stojace ławki nie spełniają przepisów p/poż. to po co zostaly tam postawione. Wiadomo od zawsze,że ŚTB jest imprezą masową to po co te ławki tam stały.Znowu ktoś nie myślał,a może myślał o czekającym go bankiecie.Usuwanie ławek w czasie imprezy wystawia fatalne świadectwo organizatorom.
2017-06-16 16:00:34
bombur: Organizatorzy nie potrafią zrozumieć, że to oni sami są główną przyczyną wszystkich problemów.<br />To organizatorzy zaprosili dzieci do występów i rodziców do ich obejrzenia. Oczekiwaniem rodziców było zapewne by spokojnie obejrzeć występ swoich dzieci.<br /><br />To organizatorzy powinni wziąć na swoje barki opóźnienie, którego sami byli winni, a nie przerzucać je na rodziców.<br /><br />Organizatorzy - przeproście za problemy i zamknijcie dzioby!
2017-06-16 18:41:19
Przepierón: Organizatorzy łumaczą się jak policjanci z wrocławskiego Guantanamo, wszystko było w porządku, zgodnie z przepisami i procedurą aż w końcu wyszło szydło z worka.
2017-06-16 19:53:14
krokusik: Andrzej nie bądź taki pewny swojej teorii. Dzieciaki też miały swoją godzinę występów. Był poślizg, to krawczyka też trzeba było przesunąć. On ma więcej dziur do dupy, niż nasze dzieci? Poza tym rynek jest przede wszystkim dla ludzi, a nie dla widzimisię niby gwiazd i wybranych przez nas włodarzy. Wybory się zbliżają. I proszę, nie kompromituj się więcej.
2017-06-16 20:14:32
jacko881: Dzieci przygotowywali się od jakiegoś czasu a kiedy doczekały się występu , to Ludzie zostali wyproszeni przez ochronę o opuszczenie strefy . Do dzieci byli odwróceni tyłem i JAK TE DZIECI POCZULI SIĘ JAK LUDZIE ZACZĘLI WYCHODZIĆ ZE STREFY . Ciekawy jestem jakby przemawiał Burmistrz i kazali by opuścić strefę raczej by kazali zostać do konca <br />P.S <br />Krawczyk sam sobie zrobił opóżnienie ponad godzinę ustawiali sprzęt na scenie i nie mogli ustawić . To było wtedy wynosić ŁAWKI !!!!
2017-06-16 20:22:17
stankens: Ktoś robi nas w konia. W piątek jak władza miała siedzieć na tych nie przytwierdzonych ławkach to te 3 ustawy które przytoczył pan ochraniacz nie działały. Pewnie wtedy to nie była impreza masowa tylko impreza zamknięta dla władzy i dlatego dzieci musiały stać poza barierkami.
2017-06-16 20:24:01
as355: To nasze dzieci, wnuki i prawnuki brały udział w tych występach ,, napracować się musiały nauczycielki i rodzice ,,i to my mogliśmy uświetnić ten czas , poprzez nasz koszt własny .Jak się nie podobało to nauczka na przyszłość .Kultura we własnym ogrodzie przy grillu ,np słuchając muzyki klasycznej ,,, własne piwo , własne dodatki z własną rodziną .I potem nie będzie pomówień .
2017-06-17 04:09:43
ratcop: <br />Dla mnie jest to fajna impreza ale tak dobrze zorganizowanej nie bylo juz bardzo dawno. Koncetry na najwyzszym poziomie, obsługa dobra oraz organizacja. Ja jako słuchowiec wiem że chlopaki od nagłośnienia dali z siebie 200 %. Gwiazdy były codziennie... ostatnio rozmawiałem ze znajomym muzykiem i sam potwierdzil ze bylo super. Ogólnie mega...<br />Jedna kwestia mnie tylko zastanawia... dlaczego na organizatorów jest taka fala nienawiści ?<br />Wg. Mnie jest to typowy syndrom zazdrości i zawiści. Ciesze sie niesamowicie że ludzie w COK postawili bardzo wysoko poprzeczkę i nasze Ś3B bedzie mega wydarzeniem przez kolejne lata...
2017-06-17 05:57:14
tedan: gwiazdy,gwiazdy sa na niebie <br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br />gwiazdy,gwiazdy sa na niebie<br /><br /><br />
2017-06-17 10:41:46
jojestelagalicyjok: Najwyższy czas zmienić firmę ochrony, nie zdaje ona egzaminu w Cieszynie. Sposób ochraniania imprezy powinien być bacznie monitorowany przez wynajmującego ochronę, a tego nie ma. Może są dobrzy do ochrony stadionu, ale nie imprezy o charakterze kulturalnym. Ochrona myli pojęcia i kreuje niesnaski, zamiast je neutralizować. Co do gwiazd i ich niechęci (niektórych) do rozdawania autografów- trudno się dziwić, gdy ze względów zdrowotnych, na scenę nie ma siły. To organizator ma w ręku kasę (naszą) i decyduje czyli m.in. uzgadnia i wyznacza warunki w tym autografy. Za poprzedniej Dyrektor w Cieszynie...NIE DO POMYŚLENIA !!! Trochę dystansu Organizatora do samego siebie bardzo byłoby potrzebne, odrobina samokrytycyzmu, zwłaszcza w sytuacji gdy powinno dotrzeć do Domu Narodowego, że nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej. Wy służycie Społeczności Cieszyna, to My Was do tego wynajęliśmy. Wasza ciężka praca jest służbą, nie świadczoną łaską Waszą, wobec Nas. Zrozumcie to.
2017-06-17 12:21:49
bronsky1964: \'\'Organizator,szef ochrony\'\'-pierdu,pierdu i wszyscy winni tylko nie oni,a nick-ratcop był pewnie na innej imprezce z dopalaczami w r.głównej.<br />
2017-06-17 18:00:07
gąskabalbinka: A Dyrektorka tak właśnie traktuje ludzi - brak szacunku i tak samo na \&quot;swoim prywatnym folwarku\&quot; traktując współpracowników.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: