Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

O Piernikowe Serduszko

Już po raz jedenasty odbył się w Cieszynie Dziecięcy Turniej Tańca Towarzyskiego „O Piernikowe Serduszko“. W Szkole Podstawowej nr 6 dzieci dały prawdziwy pokaz swoich tanecznych umiejętności.

Organizatorem imprezy, która odbyła się 13 czerwca była Szkoła Tańca, Wdzięku i Dobrych Manier 'Elitan“ Marcjana Gepferta, SP nr 6 i Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego, który ufundował również  nagrody.

- Turniej jest również formą kontroli rodziców, którzy mogą sprawdzić czego nauczyły się ich dzieci. Uczymy tańca użytkowego, który może być wykorzystywany wszędzie. Można powiedzieć, że przybliżamy taniec do życia codziennego. Wszystkie działania naszej szkoły oparte są o ogólne zasady etyczne i wynikający z nich savoir vivre. Nie ma u nas ograniczeń wiekowych, uczą tańczyć się zarówno dzieci 3,5 letnie jak i osoby, które jakiś czas temu ukończyły sześćdziesiąt lat – mówią organizatorzy.

W Turnieju Tańca Towarzyskiego „O Piernikowe Serduszko“ nie było przegranych, wszyscy uczestnicy spisali się na medal i otrzymali słodkie piernikowe serca.

- Przede wszystkim liczy się dobra zabawa. Mało kto wie, że taniec ma działanie terapeutyczne. Warto podkreślić, że osoby mające problem z dysleksją – tańcząc - uczą się i widać tego wspaniałe efekty. Sama jestem mama trójki dzieci, które dotknął problem dyslektyki, a dzisiaj mogą one poszczycić się sukcesami w szkole. To wszystko za sprawą tańca – mówi organizatorka.

(bsk)

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: