Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

O 'Moście świata' w Skoczowie

Najbardziej jest znana z Kanału, który łączy dwa oceany i umożliwia szybsze pokonanie tras między kontynentami. Panama - miejsce niezwykłe, z czterokrotnie mniejszym terytorium i dziesięciokrotnie mniejszą liczbą ludności w porównaniu z Polską. Wkrótce Panama zawita do Skoczowa - w opowieściach Jacka Kisiały oraz Amaris i Armando Cabrera.

Jest to kraj pełen kontrastów, z jednej strony nowoczesny, z drugiej odwołujący się do czasów kolonialnych, posiada z jednej strony wysokie góry, z drugiej niziny i morze. Jest drugim co do wielkości centrum międzynarodowej dystrybucji i handlu (wolnej strefy handlowej) na świecie, a także drugim międzynarodowym centrum bankowym na świecie (obok Szwajcarii).

Już wkrótce będzie można dowiedzieć się więcej na temat tego atrakcyjnego i egzotycznego kraju - 8 lutego o godz. 17.00 w Kinie "Teatr Elektryczny" w Skoczowie odbędzie się prelekcja z cyklu "Poznawanie nowych kultur" pn. "Panama: most świata – serce wszechświata - prelekcja Jacka Kisiały oraz Amaris i Armando Cabrera, połączona z pokazem zdjęć.

Organizatorem imprezy jest PTTK - Koło Miejskie w Skoczowie oraz MCK „Integrator”.

Portal OX.PL sprawuje nad imprezą patronat medialny.

(red.)

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: