Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

O mediach w edukacji na Uniwersytecie

W poniedziałek (11.05) na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa ''Media w edukacji''. Spotkanie to zorganizowało m.in. Koło Edukacji Międzykulturowej działające na wspomnianym Wydziale.

W poniedziałek (11.05) na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „Media w edukacji”. Spotkanie to podzielono na dwie części. Zanim jednak prelegenci, studenci i doktoranci zabrali głos, słowo wstępu wygłosiła dr hab. Barbara Grabowska.

Konferencja ma na celu przybliżenie użycia nowych mediów w edukacji. Szans, zagrożeń, a także wykorzystywania ich w edukacji, szczególnie małego dziecka – podkreślała Joanna Nowak z Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie, członek Koła. Jest to ważne zagadnienie dla nas pedagogów, osób które mają uczyć dzieci. Istotne żebyśmy wykorzystywali te najnowsze narzędzia, media w edukacji, bo jak wiadomo era nauczania podręcznikowego już się nie sprawdza. Dzieci bardzo szybko się nudzą. Jednak z drugiej strony trzeba pamiętać o różnego rodzaju zagrożeniach cyfrowych, czy chociażby o agresji w sieci – dodała.

Podczas konferencji kierowanej głównie do studentów pedagogiki, ale również polonistów, czy wydziału artystycznego poruszono między innymi takie tematy jak: legalne oprogramowanie w administracji szkolnej, media w edukacji plastycznej, dziecko w sieci, portale społecznościowe szansą, czy zagrożeniem?, agresja elektroniczna wśród dzieci i młodzieży, prezentacje studenckie – nuda, czy kreatywne przedsięwzięcie?, wykluczenie cyfrowe i jego następstwa w edukacji. Pod koniec spotkania odbyły się również warsztaty pod hasłem: kompetencje cyfrowe dzieci i młodzieży oraz WikiVid – funkcjonalność portalu.

Ogólnopolska konferencja naukowa „Media w edukacji” to nie jedyne wydarzenie organizowane przez prężnie działające Koło Edukacji Międzykulturowej. Organizujemy bardzo dużo konferencji. Warto tutaj wymienić chociażby marcową Frankofonię. Przed nami, bo już 26 maja br. zaplanowaliśmy konferencję o bajkach terapeutycznych. Prowadzimy również akcję honorowego dawstwa krwi - wampiriadę. To, że tak prężnie działamy zawdzięczamy przede wszystkim naszym opiekunom Koła, którzy pomagają nam w realizowaniu rzeczy, które nas interesują. Każdy może przyjść i zaproponować temat swojej konferencji – podkreślała Joanna Nowak.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: