Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

O księdzu Leopoldzie Otto

We wtorek (21.01.2020) w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie odbył się kolejny wykład sekcji „Przeszłość i teraźniejszość” cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem Władysława Magiera – liderka sekcji, wygłosiła prelekcję dotyczącą Ks. Leopolda Otto – jednego z twórców nurtu patriotycznego na Śląsku Cieszyńskim. fot. JŚ
źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-22 18:40:36
donekT: Bardzo dobra inicjatywa! Leopold Otto, postać niewątpliwie warta poznania. Niestety ze strony pewnych środowisk Leopold Otto (pomijam ocenę słuszności) jest najłagodniej przedstawiany jako lokalny krzewiciel "nacjonalizmu", "nietolerancji" i "nienawiści". Jego życie i działalność, choć w dużym stopniu jest zapomniana, powinna zostać należycie opracowana, włącznie z analizą wszelkich szkalujących tę postać treści.
2020-01-22 22:35:30
donekT: Na tym portalu, już dawniej był poruszany wątek Leopolda Otto, może warto przypomnieć, jak postać (do tego fałszywie), próbują przedstawiać poniektóre środowiska cytat " Zmiany nastąpiły po przyjeździe polskiego wikarego z „rosyjskiej Polski”, którego działalność doprowadziła do konfliktu, gdyż przyniosła Cieszyniakom świadomość narodową. Ci zaczęli się naraz domagać polskich kazań i pomstować, że ich dzieci muszą chodzić do niemieckich szkół. (...) Natomiast ów polski wikary pozostaje anonimowy, choć za tą postacią krył się pochodzący z Warszawy pastor Leopold Otto. " koniec cytatu // https://wiadomosci.ox.pl/cieszyn-z-perspektywy-austriackiej-cieszynianki,56278 //.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: