Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

O czym marzy młodzież w Zamarskach?

Jesteście ciekawi, o czym marzy młodzież w Zamarskach? Aby się tego dowiedzieć wystarczy wybrać się na tamtejszy… przystanek autobusowy.

Pisaliśmy kiedyś o tym, że młodzież w ramach projektu „SZWUNG MŁODYCH 2 - Zamarski Przystanek Kulturalny” zajęła się odnowieniem przystanków w sołectwie. Ale nie chodziło jedynie o ich wysprzątanie i wyczyszczenie. Młodzi ozdobili ich wewnętrzne ścianki tekstami. Na jednym z przystanków przeczytamy, co warto zobaczyć w Zamarskach. Ścianki drugiego są zdecydowanie bardziej osobiste i dowiemy się z nich, jakie marzenia ma zamarska młodzież. Są wśród nich życzenia dotyczące własnego życia, rodziny, swej przyszłości, ale też przyszłości świata, w którym autorzy tekstów żyją i będą żyć.

Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Zamarsk dzięki dotacji pozyskanej w konkursie grantowym Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w ramach Programu „Równać Szanse 2018” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności koordynowanej w naszym powiecie przez Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej. Projekt z Zamarsk pod nazwą „SZWUNG MŁODYCH 2 – Zamarski Przystanek Kulturalny” otrzymał dofinansowanie w edycji konkursu z 2018 roku. Uczestniczyła w nim grupa 12 osób w wieku 13-19 lat z terenu Zamarsk i okolic, a efekty ich pracy wdiąż możemy podziwiać przechodząc przez wieś.


(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: