Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

O "Człapokach" na UTW

W poniedziałek (11.03.2019) w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji, działającym przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Cieszynianka” odbyło się spotkanie z Mieczysławem Prawdzikiem, który opowiedział o podróżach „Czałopaków” po górach Europy.

Spotkanie z Mieczysławem Prawdzikiem to kolejne e tym roku „zajęcia” zorganizowane w ramach działalności Sekcji Miłośników Podróży cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem prelekcja dotyczyła gór europy i wycieczek „człapoków”.

„Człapoki” to nazwa Klubu Górskiego PTTK, który działa w Cieszynie. Każdego roku w ramach działalności klubu organizowane są różnego rodzaju wycieczki oraz imprezy okolicznościowe. Podróże, oczywiście związane z górami, dotyczą zarówno okolicznych miejscowości, jak i zwiedzania terenów górskich w całej Polsce i Europie. O takich właśnie wyjazdach opowiadał podczas prelekcji Mieczysław Prawdzik.
- Jak człowiek wyjdzie na taką górę, to dostarcza mu niesamowitych emocji (…) wyjścia są różne. Często na szczycie nie ma się czego złapać, różne są też przewyższenia. Jednak zawsze towarzyszą nam te emocje – tłumaczył Prawdzik.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: