Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

O czarowaniu w sieci i prowadzeniu bloga

W piątek (09.03) w cieszyńskiej Bibliotece odbyło się kolejne spotkanie TechKlubu. Prelegent Wojciech Bizub zdradził, jak zaczarować Facebooka, zaś prelegentka Karolina Bugała - Valim opowiedziała o prowadzeniu bloga. Nie zabrakło również warsztatów z wykorzystaniem technologii 3D.

W piątek (09.03) w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie odbyło się kolejne spotkanie TechKlubu. Tym razem rozmawiano o „magii i czarowaniu w sieci”. To są tematy zaproponowane przez uczestników wcześniejszych spotkań - przyznał w rozmowie z portalem OX.PL Dawid Staniek, koordynator TechKlubu w Cieszynie. 

Pierwszym prelegentem spotkania był Wojciech Bizub – który na co dzień pomaga przedsiębiorcom ogarnąć „niesforny” Internet, podpowiada jak w Internecie pokazać siebie, swoją firmę, czy idee. Bardzo często porównuję media społecznościowe do hodowli drzewa. Na początku musimy włożyć dużo czasu w to żeby to drzewo wyrosło, żeby miało solidny pień - później dopiero daje nam mnóstwo możliwości. Otwiera drogi, które wcześniej nie były dostępne – mówił Bizub.

Prelegent wspomniał również o najczęściej popełnianych błędach w mediach społecznościowych, choć głównie skupił się na Facebooku. Co druga osoba w Polsce ma na Facebooku swoje konto. Jest to najbardziej aktywna społeczność – zwracał uwagę Bizub. Jak więc zaczarować Facebooka? – zapytaliśmy prelegenta. Warto zwrócić uwagę, by publikować informacje, które będą interesowały naszych odbiorców, a nie tylko nas samych. Często podpowiadam strategię kwiatu zainteresowań. Chodzi o to, aby postawić swojego klienta w środku tego obszaru i zastanowić się co, będzie go interesowało i jak te zainteresowania połączyć z tym, co my chcemy pokazać. Skupmy się więc na kimś, a nie na sobie. To jest istota mediów społecznościowych. 

O swoim blogu podróżniczo-parentingowym opowiadała Karolina Bugała – Valim. Mam męża który pochodzi z Brazylii i 2-letnią córeczkę. Pracujemy zdalnie – budujemy kursy on-line, prowadzimy firmę, która ma siedzibę z Brazylii, a mieszkamy w Polsce. W związku z tym cały czas podróżujemy. Dlatego też postanowiłam założyć bloga. Opisuję miejsca pod względem turystycznym i podróżniczym, ale daję również wskazówki, jak robić to z dziećmi. Bugała – Valim mówiła także o tym, jak założyć bloga, jakie cechy powinien mieć bloger oraz jak na blogu zarabiać.

W piątek oprócz wykładów nie zabrakło także warsztatów. Uczestnicy zaproponowali, aby w ramach TechKlubu odbyły się oprócz wykładów, również zajęcia praktyczne. Z racji tego, że w bibliotece mamy sprzęt do projektowania i druku 3D, to po zakończeniu części wykładowej zaplanowaliśmy zajęcia  – jak zaprojektować gadżet dla swojej organizacji - dodał Dawid Staniek.

Kolejne spotkanie w ramach TechKlubu odbędzie się na początku maja br. Spotkania są bezpłatne.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: