Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

O bruclik nie pobiegną. Przynajmniej nie na nartach

To jedna ze sztandarowych imprez narciarskich w regionie. Już niemal 50 lat rozgrywa się Bieg o Istebniański Bruclik. Ale nie w tym roku. Przynajmniej nie w tradycyjnej formie. Powód?

Bieg Narciarski “O Istebniański Bruclik” to wyjątkowe wydarzenie sportowe o bogatej tradycji. Jeden z najstarszych biegów narciarskich w Polsce. Wydarzenie w bieżącym roku organizowane miało być po raz 49. No właśnie „miało być”, bo jednak nie będzie, przynajmniej nie w formie tradycyjnej.

Impreza odwołana. Powodem - pogoda

Impreza, która miała odbyć się już w najbliższą niedzielę, 11 lutego na malowniczych trasach narciarskich Kubalonki, została odwołana przez Organizatora:

- Organizatorzy 49 Biegu o Istebniański Bruclik informują wszystkich zainteresowanych, że w związku z panującymi i prognozowanymi na weekend warunkami pogodowymi po konsultacji z osobami odpowiedzialnymi za trasy na Kubalonce podjęta została decyzja o odwołaniu zawodów w planowanym terminie czyli w niedzielę 11 lutego – informuje Urząd Gminy w Istebnej.

Nie tylko ten bieg odwołany

Jak zauważają Organizatorzy w opozycji do planów sportowych stanęła pogoda, a konkretnie wiosenna aura, ocieplenie i deszcze, które pokrzyżują nie tylko planowany Bieg o Bruclik, ale i inne zawody:

- Aktualny stan tras nie pozwala na organizację imprezy w tej skali w związku z czym na Kubalonce nie odbędą się także inne zawody zaplanowane na dzisiaj (Liga Regionalna) i piątek (Orlen Cup).

Może będzie bieg, ale… przełajowy. Na wiosnę

Co więcej prognozy pogody nie dają podstaw do tego by zakładać poprawę warunków w najbliższy weekend.

- Wszystkich zainteresowanych, którzy tak licznie zapisali się już na listę startową przepraszamy informując zarazem, że jesteśmy zdeterminowani przeprowadzić w tym roku 49 Bieg o Bruclik nawet w wersji wiosennej (przełaje) o czym będziemy informować. Wszystkim, którzy zapisując się na listę startową, dokonali już opłaty startowej, zostanie ona zwrócona. – zapowiadają Organizatorzy.

 Do podobnego rozwiązania w przypadku braku odpowiednich warunków pogodowych dochodziło już wcześniej. Czytaj

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-02-08 15:06:52
lampard: W ośrodek na Kubalonce zostały zainwestowane ogromne pieniądze, będą wydawane kolejne w przyszłych latach. Jaki to ma cel skoro nawet w środku lutego nie umieją zorganizować zawodów niższej rangi? A oni chcą puchar świata?
2024-02-08 16:59:02
miriam11: Na puchar to by śniyg był ,a na bruclik nima.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: