Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

O bezpieczeństwie na stokach

Wielu z nas udaje się na stoki narciarskie, aby w ten sposób aktywnie spędzić wolny zimowy czas. Niestety i te przyjemności niosą za sobą wiele niebezpieczeństw. Ruszyła właśnie kampania informacyjno-edukacyjna pn. "Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku".

Projekt będzie prowadzony pod dwoma hasłami adresowanymi do różnych odbiorców: dla dorosłych - „Odpowiedzialni na stoku” oraz dla dzieci – „Stok nie jest dla bałwanów”. Partnerstwo w kampanii zadeklarowali: Polski Związek Narciarski, oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych oraz Polska Organizacja Turystyczna. Kampanię wspiera także Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w KGP.
Elementem kampanii jest konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu Reguł FIS organizowany przez Komendę Główną Policji oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN. W konkursie mogą wziąć udział osoby urodzone w 2001 r. bądź później.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 20 lutego 2017 r. pracy plastycznej w formacie od A-5 do A-3, wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych oraz wypełnionej karty zgłoszenia podpisanej przez opiekuna prawnego na adres: Komenda Główna Policji - Biuro Prewencji, ul. Puławska 148/150, 02-514 Warszawa.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 28 lutego 2017 r., jury przyzna nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiego finału konkursu.

Regulamin oraz kartę zgłoszenia można pobrać poniżej:

red.

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-12-17 12:19:02
Przepierón: Możecie nawoływać, szkolić, tłumaczyć, to samo robi Policja, prosi o rozwage, kulture na drodze i nic. Na stokach wygląda to tak że najbezpieczniej jest dopołudnia jak gimbusy jeszcze śpią, po 11,00 coraz gorzej bo ci co krócej balowali zaczynają się już na stokach pojawiać i na samym środku trasy urządzać \"pogawędki\". Widząc te wycieczki krajoznawcze na środku trasy narciarskiej dziwie się że jeszcze tam nie grilują.
2016-12-17 13:54:12
Daszyńskiego!: Widzę warzónka że w komentarzach szalejesz jak kiedyś na forum. Starzejesz się chłopku a rozumu nie przybywa, ile jeszcze Twoich nicków się pojawi?
2016-12-17 15:19:00
Rudowska!: Widze Jan_122 vel ztcieszyn że Ci interes źle idzie jak masz tyle czasu w necie siedzieć i komentarze czytać, ile jeszcze Twoich nicków się pojawi?
2016-12-17 18:41:05
Daszyńskiego!: Uderzyć w stół a nożyce się odezwały, niestety warzónka trafiłeś zonka, kombinuj dalej pajacyku.
2016-12-17 19:04:37
Rudowska!: Daszyńskiego!, lepiej nie zaśmiecaj tematu pajacu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: