Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nutki poleciały do nieba

To była już trzecia ''Nutka do nieba''. Z roku na rok poziom uczestników festiwalu rośnie, a organizatorzy zapowiadają, że póki starczy chętnych do śpiewania, nutka nie zniknie z kalendarza skoczowskich imprez.

14 uczestników - solistów, zespołów i duetów - zdecydowało się wziąć udział w trzecim festiwalu „Nutka do nieba”, który odbył się w sali „Pod Pegazem” w Miejskim Centrum Kultury w Skoczowie. – Jestem pod wrażeniem liczby śpiewających i poziomem występów. Cieszy, że uczniowie wszystkich skoczowskich szkół wzięli udział w tym festiwalu – mówi Wojciech Tatka, juror konkursu, właściciel Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

Wyłonienie zwycięzców było nie lada wyzwaniem. – Ja bym przyznał wszystkim pierwsze miejsce – mówi ks. Andrzej Czyż, który również oceniał występy. – Widać, że dla uczestników to wielkie przeżycie. Pieczołowicie przygotowane aranżacje, dobry, bogaty repertuar.  Część z utworów zaprezentowanych przez uczestników była mi dobrze znana, ale były też zupełnie dla mnie nowe. Ciesze się, że młodzież nie śpiewa tylko pustych piosenek, a pieśni niosące głębokie przesłanie – dodał ks. Andrzej Czyż, były proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Skoczowie.

To już trzecia nutka do nieba, ale zapał organizatorów nie stygnie. Jak zapewnia Anna Bacza, dyrektor organizacyjny festiwalu, będzie on organizowany dotąd, dokąd do śpiewania będą chętni. A tych nie brakuje. – Z roku na rok mamy coraz wyższy poziom – opowiada Anna Bacza. – Uczestnicy wybierali sobie często bardzo trudny repertuar. Trzeba też zwrócić uwagę na własne aranżacje muzyczne czy piękne stroje, w których występowali. Ilość uczestników wszystkich nas zaskoczyła. Cieszy, że młodzi ludzie chcą śpiewać piosenki religijne, bo jak wiadomo, kto śpiewa, ten dwa razy się modli– dodaje Anna Bacza.

W kategorii solistów zwyciężyła Justyna Lewandowska z Gimnazjum nr 4 w Skoczowie, która jako jedyna zaśpiewała i zagrała piosenkę własnego autorstwa. Drugie miejsce zajęła Weronika Kłósko z Gimnazjum nr 2 , trzecie przyznano ex aequo Darii Piekarskiej (Gimnazjum nr 2 w Skoczowie) i Vanessie Sroce ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ochabach.

W kategorii duetów najlepszymi okazały się Izabela Lennert i Iga Maciejczyk z G4 w Skoczowie, drugie miejsce zajęły Kinga Klimowska, Martyna Rakus z SP3 w Skoczowie, trzecie przyznano  ex aequo Gabrysi Bronowskiej, Jakubowi Barańskiemu (SP 6 w Pierśćcu) oraz Sylwii Karosek i Monice Krzempek (G3 w Pierśćcu).

Kategorię zespołów zdominował DoReMi działający przy Szkole Podstawowej nr 3 w Skoczowie. Drugie miejsce zajął zespół Forte, dziłający przy Zespole Szkół nr 1 w Skoczowie. Trzecie miejsce przypadło Krateczkom śpiewającym przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kiczycach. Przyznano też wyróżnienie dla Zespół Pieśni Folklorystycznej „Ochaby Małe”.

Laureaci „Nutki do Nieba” zaprezentują się podczas jednego z koncertów Panoramy Sztuki Chrześcijańskiej „Musica Sacra”, która w Skoczowie odbędzie się w maju.

"Nutce do nieba" patronował Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL.


Dorota Kochman

ZOBACZ TEŻ FOTOREPORTAŻ Z IMPREZY

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: