Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowy zarząd PTTK

Kadencja zarządu w Kole Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie trwa 4 lata i właśnie dobiegła końca. Przewodnicy spotkali się więc 9 stycznia na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym.

Prezes Ryszard Syrokosz odczytał sprawozdanie zbiorcze za całe 4 lata działalności Koła, przedstawiono sprawozdania komisji rewizyjnej oraz finansowe, do wglądu były także roczne sprawozdania z poszczególnych lat kończącej się kadencji zarządu koła.

Sporo czasu poświęcono na dyskusje nad dalszym kierunkiem działalności, w którym w przyszłości ma podążać Koło.  - Obecnie wiele organizacji i instytucji organizuje podobne spotkania dotyczące Śląska Cieszyńskiego. Przecież nie będziemy dublować tematów spotkań organizowanych na przykład przez Dom Narodowy – zastanawiał się Leszek Lipsa. Rozważano także kwestie organizacji dużych imprez, jak rajdy, zloty, jubileusze.  – Świat się zmienia. Dziś nikt nie ma czasu, by przyjechać na trzy dni na jubileusz – stwierdził Leszek Lipsa. 

W kwestii tematów spotkań szkoleniowych Stanisław Kawęcki zaproponował wymianę pomiędzy sąsiednimi kołami, na przykład bielsko-bialskim. Podkreślał też kilkakrotnie, że przewodnik, mimo iż zdał egzamin, cały czas powinien się dokształcać, co przewodnicy z cieszyńskiego koła cały czas robią.

Kolejnym tematem, nad jakim dyskutowali przewodnicy zrzeszeni w cieszyńskim Kole Przewodników PTTK była organizacja wycieczek. Rozważano, czy zamiast organizować stricte wycieczki szkoleniowe dla swych członków, nie wyjść z propozycją ciekawych wyjazdów do mieszkańców regionu. Zastanawiano się, czy na takie wycieczki byliby chętni i rozważano próbę stworzenia ogólnodostępnej oferty wyjazdów w ciekawe miejsca. 

Zebranie stało się także okazją do wręczenia honorowego dyplomu Henryce Jałowiec w myśl przyjętej niedawno przez Zarząd Oddziału zasadzie, że każde koło ma prawo w ten sposób wyróżnić jednego na 50. działaczy rocznie. 

Jako, że zebranie było sprawozdawczo-wyborcze, głównym punktem programu były wybory nowych władz. Ustępujący zarząd otrzymał absolutorium, a do nowego weszli: Ryszard Syrokosz – prezes, Bogusław Bujok i Leszek Lipsa – wiceprezesi, Danuta Huczała – skarbnik, Daniela Guziur-Pilch – sekretarz oraz Krystyna Filipek i Czesław Stawarz – członkowie zarządu. Komisję rewizyjną utworzyli natomiast: Henryk Więzik – prezes, Piotr Brenner – wice prezes, Jan Pollok – sekretarz.

(indi)

ZOBACZ FOTOREPORTAZ>>>

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: