Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowy Zarząd cieszyńskich niewidomych

Zgodnie ze Statutem Polskiego Związku Niewidomych (PZN) co cztery lata odbywają się wybory nowych władz Zarządu na szczeblu krajowym, okręgów oraz kół. Zgodnie z tym rok 2019 jest rokiem wyborczym. Na terenie naszego powiatu działa cieszyńskie koło PZN, które 15 maja spotkało się dzięki przychylności Dyrektor Izabeli Kula w świetlicy cieszyńskiej biblioteki na walnym zebraniu sprawozdawczo – wyborczym.

Mimo niesprzyjającej pogody frekwencja wyniosła prawie trzydzieści procent. W zebraniu uczestniczył Prezes Zarządu Okręgu Śląskiego PZN Sebastian Biały oraz zaproszeni wolontariusze, przyjaciele oraz przewodnicy niewidomych, którzy służyli pomocą w dostaniu się na ul. Głęboką w Cieszynie. Całość zebrania prowadził członek nadzwyczajny cieszyńskiego koła Józef Klajsek.

Sprawozdanie z działalności odchodzącego Zarządu koła za okres czteroletniej działalności przedstawiła Prezes koła Wiesława Kopoczek informując o działaniach rehabilitacyjnych, społecznych, kulturalnych, wydarzeniach i spotkaniach, które były organizowane dla członków koła i imprezach, w których uczestniczyli na zaproszenia z zewnątrz. Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej przedstawił jej członek Czesław Żymanek. W wyniku jawnego głosowania udzielono absolutorium odchodzącemu Zarządowi.

Następnym punktem były wybory nowych władz koła na lata 2019-2023. W wyborach jawnych praktycznie 100 procent uprawnionych do głosowania na stanowisko Prezesa Zarządu cieszyńskiego koła wybrało Wiesławę Kopoczek. W skład nowego Zarządu weszli Kazimierz Giemza, Marian Jakuciński, Andrzej Koenig, Krystian Smyrczyk oraz Jacek Szopa.

Podjęto również uchwałę dotyczącą Programu działania nowego Zarządu na czteroletnią kadencję. Na wniosek poprzedniego Zarządu koła Prezes Okręgu Sebastian Biały wręczył dwójce wolontariuszy działających na rzecz cieszyńskiego środowiska niewidomych Zdzisławie Burczak i Helenie Nawrot odznaki „Przyjaciel Niewidomego”.

Nowemu Zarządowi cieszyńskiego koła Polskiego Związku Niewidomych gratulujemy i życzymy owocnych decyzji oraz działań dla całego środowiska osób niewidomych i jak to było mówione wielu pomysłów skierowanych dla osób tracących wzrok i ich rodzin na początku „innej drogi w świecie widzących inaczej”.

red.

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: