Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowy wynalazek bielskiego elektronika

Antoni Przychodzień, inżynier elektronik z Bielska-Białej, jest pogromcą uciążliwych zwierząt. Wynalazł już między innymi odstraszacz kun, komarów i zabijaczkę ślimaków. Teraz skonstruował obrońcę pól i ogrodów

Przychodzień wynalazł i produkuje w swoim dwupokojowym mieszkaniu na osiedlu Karpackim między innymi elektroniczne odstraszacze kun, zabijaczki ślimaków bezskorupowych, odstraszacze komarów i kretów. Teraz kończy prace nad ostatnim wynalazkiem - płotem, który obroni ogrody i pola przed sarnami, królikami i innymi zwierzętami łasymi na hodowane przez ludzi rośliny.

- To ogrodzenie elektryczne z metalowego drutu. Płynie nim prąd o wysokim napięciu i jednocześnie bardzo niskim natężeniu - mówi Przychodzień. - Kontakt z płotem jest dla zwierzaka bardzo nieprzyjemny, ale zupełnie nieszkodliwy - zapewnia.

Pan Antoni za parę dni zamontuje pierwszy taki płot w Międzybrodziu u mężczyzny, któremu sarny i inne zwierzęta spustoszyły działkę. Płot może być zasilany z baterii, akumulatora lub sieci. Przychodzień przewidział w projekcie, że może mieć nawet 20 km długości.
źródło: gazeta.pl
dodał: J.P.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: