Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowy wóz w OSP Pogwizdów już jutro

Informacje o nowym wozie bojowym dla OSP Pogwizdów pojawiają się już od wiosny 2018 roku. Początkowo mówiono, że jesienią 2018 roku wóz będzie stał już w garażu pogwizdowskich strażaków. Pojawiły się pewne opóźnienia, jednak strażacy potwierdzają – odbiór auta nastąpi już jutro (15.01.2019).

- W miniony piątek rozpoczęliśmy rozbrajanie ze sprzętu naszego najwierniejszego druha DAF-a. Ten ponad 40-letni wóz ratowniczo-gaśniczy służył w naszej jednostce prawie 20 lat. Kawał historii kończy służbę w naszej OSP. Jesteśmy dumni z jego służby, każdej jego akcji z nami. Dziękujemy! Proszę państwa już w tym tygodniu, rozpocznie się nowy rozdział w historii naszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Już godziny dzielą nas od przywitania w naszej jednostce fabrycznie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego marki Man o zabudowie firmy Moto Truck – poinformowali dziś strażacy z pogwizdowskiego OSP.

Samochód marki DAF widział już niejeden pożar i niejednokrotnie brał udział w akcjach ratunkowych. Aktualnie pora, aby strażacy otrzymali nowy pojazd – zdecydowanie bardziej nowoczesny i z racji młodszego wieku, mniej narażony na różnego rodzaju awarie. Jak zaznaczają sami strażacy – teraz będą mogli nieść pomoc jeszcze szybciej i bezpieczniej.

Wóz strażacki został zakupiony ze środków gminy Hażlach, która przeznaczyła na ten cel pół miliona złotych. Reszta potrzebnych funduszy pochodzi z dotacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (221 tysięcy złotych) oraz z dofinansowania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (70 tysięcy złotych).

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-15 08:45:49
obserwator112: To teraz będzie wielkie picie w Pogwizdowie i całowanie wójta Sikorskiego po rękach....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: