Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowy tom monografii regionu

Na regionalnym rynku wydawniczym pojawiła się kolejna część monografii Śląska Cieszyńskiego. W jej ósmej odsłonie możemy zapoznać się z kultura i sztuką z naszego regionu.

Poprzednie siedem tomów monografii w sposób syntetyczny przedstawiło historię naszego regionu. Najnowsze wydawnictwo p.t.: „Kultura i sztuka Śląska Cieszyńskiego na przestrzeni wieków” stanowi pierwsze, całościowe opracowanie problematyki dziejów szeroko pojętej sztuki i kultury na Śląsku Cieszyńskim.

- Powstanie tomu poprzedziły wieloletnie badania zasobów źródłowych, które obejmowały gruntowne poszukiwania muzealne i archiwalne w regionie i poza nim oraz wszelkie potrzebne i liczne wizje w terenie. Do napisania zaproszony został zespół doświadczonych specjalistów, na ogół pochodzących lub związanych z regionem, reprezentujących różnorodne dziedziny nauki o kulturze i sztuce oraz zarówno polską, jak i czeską część Śląska Cieszyńskiego. Wszystkim badaczom i autorom mniejszego tomu, wydawca – cieszyński powiatowy samorząd terytorialny oraz redaktor naukowy tomu pozwalają sobie złożyć w tym miejscu wyrazy szacunku i wdzięczności za wytworzone i przekazane dziedzictwo wiedzy oraz szczególne podziękowania za dobrą i owocną współpracę przy powstaniu tego wydawnictwa - informuje łukasz Konarzewski, redaktor naukowy tomu.

Książka jest do nabycia w kiosku Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie przy ul. T. Regera 6 (wejście przez Park Pokoju).

 

red.

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-12-16 17:01:57
Przepierón: @koszor- a tu nie wsadziłem swoich trzech groszy. :D:D:D
2016-12-17 22:37:43
as355: Do.tradycji w naszym regionie ;a nie opisanym i nie kulturalnym zwyczajem jest :Robienie z ludzi potencjalnych nabywców książek. W Lidlu.za zakupy.,,,,Po zebraniu naklejek okazuje się że nie ma obiecanej nagrody za grosik \', O pluszowych owocach i warzywach z Biedry też nic nie napisał a ludzie czekają i podbijają tę dyskietkę jak w amoku \'Tradycja z kulturą ???,
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: