Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowy sprzęt dla strażaków

Strażacy pracują niezależnie od dnia, pory roku, czy obchodzonego święta. Dotyczy to zarówno Państwowej Straży Pożarnej, jak i jednostek OSP. Co ważne, chętnych do tej służby nie brakuje, przy wielu jednostkach OSP działają Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.

Strażacy na brak zajęcia nie narzekają, niezależnie od pory dnia, czy też świąt. Dowodem na to są, chociażby liczne interwencje w okresie świątecznym. Oprócz tego ratownicy  angażują się w pomoc ubogim i pokrzywdzonym przez los. Odwiedzają dzieci w szpitalach, czy pomagają ubogim. Dla siebie zwykle nie chcą niczego. No może oprócz wyposażenia, które pozwoli im się szkolić i nieść pomoc jeszcze bardziej skutecznie.

W grudniu dodatkowe wyposażenie otrzymała m.in. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza ze Skoczowa — Zakupiony sprzęt multimedialny projektor i laptop oraz 10 szt. dresów sportowych, 10 szt. hełmów MDP dla OSP Skoczów dzięki dotacji z MSWiA 5000+ "Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych" oraz środków własnych – poinformowało OSP Skoczów.

Grudzień okazał się również dobrym miesiącem dla strażaków-ochotników z Cieszyna. Dopuszczony do głosowania został projekt do Budżetu Obywatelskiego Cieszyna, który zakłada doposażenie lokalnych jednostek OSP (przypominamy, że w poprzednich edycjach jednym ze zrealizowanych projektów było doposażenia jednostki OSP Cieszyn-Pastwiska). 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: