Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowy sprzęt dla strażaków

Strażacy z jednostek OSP w Strumieniu wzbogacili się o nowe, specjalistyczne piły. Udało się je zakupić dzięki wygospodarowaniu środków z budżetu gminy

Każda z jednostek OSP dzięki wygospodarowanym środkom z budżetu gminy została wyposażona w specjalistyczny sprzęt, który przyda się w akcjach prowadzonych przez strażaków ochotników a na pewno pomoże w walce z powalonymi drzewami.

Piły spalinowe na wysięgniku została zakupiona do jednostek OSP Pruchna, OSP Strumień, OSP Bąków. Z kolei piły spalinowe trafiły do OSP Zbytków i OSP Zabłocie. Na potrzeby OSP Drogomyśl zakupiono również dwa ubrania specjalistyczne, a do OSP Strumień trafiła deska ortopedyczna. W sumie na sprzęt wydano 18 150 zł.

Jak mówi Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.  – Wyposażenie jednostek OSP to kwestia niezbędna. Wielokrotnie się o tym przekonaliśmy. Strażacy zgłosili potrzebę zakupu pił, które przydają się zwłaszcza przy usuwaniu skutków wichur i nawałnic, stąd wygospodarowaliśmy takie środki w budżecie

W całej gminie Strumień działa sześć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, skupiających 158 druhów biorących czynny udział w akcjach ratowniczych.

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: