Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowy sprzęt dla OSP Bąków

Nowy aparat powietrzny, radiotelefony, mikrofonogłośniki,, prądownica oraz nakładka do piany – to sprzęty, które trafiły 13 września br. do OSP w Bąkowie.

Jak informują strumieńscy urzędnicy, Ochotnicza Straż Pożarna w Bąkowie doposażona została w sprzęt pożarniczy z Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości – Program ochrony interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i światków oraz likwidacji skutków pokrzywdzenia przestępstwem, Priorytet I ochotnicze straże pożarne.

- Za kwotę 19 315,00 zł, z czego 99 % stanowiło dofinansowanie, zakupiono: aparat powietrzny nadciśnieniowy, 2 radiotelefony przenośne, 4 mikrofonogłośniki do radiotelefonu przenośnego, prądownicę wodno-pianową oraz nakładkę do piany – czytamy na oficjalnej stronie urzędu.

Sprzęt został przekazany strażakom 13 września br. podczas spotkania w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie, w którym uczestniczyli: Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 st. kpt. Adam Szlauer , Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, Zastępca Burmistrza Strumienia Magdalena Suchanek-Kowalska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Strumieniu Czesław Greń, radny Stanisław Balas, Komendant MG ZOSP RP Ireneusz Nowak oraz sołtys Barbara Maślanka.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-09-15 19:37:01
M53: Chyba jaja sobie robią. Ja rozumiem, że sprzęt dla OSP zawsze się przyda, ale z innego funduszu, a nie z Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości – Program ochrony interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacji skutków pokrzywdzenia przestępstwem. Gdzie OSP jest pokrzywdzona? W jakim miejscu? Ta forsa należy się ofiarom przestępstw, ich rodzinom, pokrzywdzonym przez np. policję, czy służby więzienne lub pokrzywdzonym w samym więzieniu, albo po niesprawiedliwych wyrokach, a na pewno na wznowienie życia po odbyciu aresztu. Czy rzeczywiście nie widzicie, ze pisiory niesprawiedliwie dzielą forsę z tego funduszu_ A strażacy? Czy macie sumienie korzystać z forsy, która Wam się tak naprawdę nie należy? I jakich „światków”, chyba chodzi o świadków.
2023-09-16 07:39:42
ada34: A gdzie Stasiu Szwed, który lansuje się z naszej kasy przy tego typu imprezach?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: