Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowy skwer w Wiśle

W grodzie pod Baranią Górą oddano do użytku Skwer Niepodległości, który upamiętnia troje mieszkańców miejscowości szczególnie zasłużonych dla kraju i odzyskania niepodległości. Mowa o Annie Szalbot, Adolfie Pilchu i Juliuszu Bursche.

- To miejsce chcieliśmy zrewitalizować jeszcze w ubiegłym roku, aby uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości. Ten teren był przeznaczony na Skwer Niepodległości, poprzedni właściciel przekazywał go nam właśnie z takim zamysłem. Dopiero teraz, dzięki partnerstwu z Jabłonkowem, udało się pozyskać transgraniczne środki na uporządkowanie tej przestrzeni i chcieliśmy wrócić do pierwotnej idei - upamiętnić troje naszych mieszkańców, którzy byli najbardziej zasłużeni w walce o niepodległość - mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Jak dodał, koszt całego przedsięwzięcia wyniósł około 240 tys. zł, z czego około 130 tys. zł pochodziło z funduszy Unii Europejskich. To jednak nie koniec prac. - Pierwszy etap został zakończony, została jeszcze ta lewa część skweru bliżej ulicy, tam jest obecnie składowisko materiałów budowlanych potrzebnych do remontu drogi wojewódzkiej. Będą one usunięte na wiosnę - zapewnia włodarz gminy.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: