Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowy skarbnik w Cieszynie

Miasto Cieszyn będzie mieć od 27 lutego br. nową Panią Skarbnik – Alicję Dąbrowską, wieloletnią Skarbnik Cieszyna, zastąpi Anna Zając. Radni przegłosowali odpowiednie uchwały.

Podczas wczorajszej (22.02.2024) sesji Rady Miasta Cieszyna odwołano ze stanowiska Skarbnik Miasta Cieszyna, Alicję Dąbrowską. Na jej prośbę.

- Podjęcie przez Radę Miejską Cieszyna uchwały w sprawie odwołania Skarbnika Miasta Cieszyna następuje w związku ze złożoną przez panią Alicję Dąbrowską w dniu 25 stycznia 2024 r. do Burmistrza Miasta Cieszyna prośbą o odwołanie ze stanowiska w związku z przejściem na emeryturę – dowiadujemy się z uzasadnienia uchwały.

W związku z tym, że tylko Rada Miasta może odwoływać lub powoływać z tej funkcji, Burmistrz Miasta Cieszyna wystąpiła z wnioskiem do Rady Miejskiej Cieszyna o powołanie z dniem 27 lutego 2024 roku nowej Skarbnik – Anny Zając. Jej kandydatura była wskazana także przez odchodzącą ze stanowiska Alicję Dąbrowską.

"To wzruszający moment"

- Myślę, że jest to jeden z takich ważnych momentów, które następują w naszym samorządzie […] to jest absolutnie nie do uwierzenia po 45 latach pracy i po prawie 16 latach pracy w naszym samorządzie na rzecz samorządu miasta Cieszyna odchodzi na zasłużoną emeryturę i oczywiście w imieniu wszystkich nas pracowników urzędu i jednostek spółek, wszystkich tych, którzy współpracowali z Panią Skarbnik chciałam jej bardzo serdecznie podziękować. Jest to rzeczywiście moment wzruszający […] serdecznie dziękuję jeszcze raz za to wszystko co zrobiła dla naszego miasta i też, że wychowała sobie następcę, bo myślę, że to jest też niezwykle ważne, ponieważ zadania, jakie stoją przed nową panią skarbnik, są naprawdę trudne. Ustabilizowanie sytuacji samorządów po ostatnich zmianach będzie wymagało od nas wszystkich dużo cierpliwości, zrozumienia, ale też fachowości i myślę, że tutaj te ostatnie lata współpracy i też przygotowywania przez panią skarbnik naszych uchwał budżetowych przyniesie nam pozytywne skutki w następnych latach. Także bardzo serdecznie Aniu gratuluję i czekam na tą dobrą współpracę – mówiła burmistrz Gabriela Staszkiewicz.

"Ten dzień jest dla mnie trudny"

- Żegnam się dzisiaj ze stanowiskiem Skarbnika, właściwie nie dzisiaj, bo z dniem 26 lutego, ale ten dzień jest dla mnie trudny, nie ukrywam, bo muszę się wtedy pożegnać z wszystkimi wami, a dzisiaj już z wszystkimi radnymi, którzy cały czas mi przez ostatnie 5 lat towarzyszyli […]. Wyraz swoich akceptacji dla mnie, dla moich poczynań, daliście państwo tym, że uchwalaliśmy co roku jednak budżet tego miasta, wieloletnią prognozę finansową, a także, co jest bardzo ważne, udzielaliście państwo pani burmistrz absolutorium, co oczywiście stanowi o tym, że finanse w tym mieście prowadzone były, ewidencjonowane w sposób poprawny, tak jak powinno być – mówiła Alicja Dąbrowska, dziękując wszystkim poprzednim burmistrzom oraz obecnej burmistrz Gabrieli Staszkiewicz:  - Pani burmistrz była nie tylko zawsze cierpliwa wysłuchiwała moich uwag, trzeba przyznać, że stosowała się też do nich i pani burmistrz zawsze podejmowała albo przynajmniej większość trudnych decyzji, w których potrafiła harmonijnie połączyć zarówno troskę o dobro mieszkańców tego miasta jak i zasady dyscypliny finansów publicznych, a to jest chyba z mojego punktu widzenia najistotniejsze.

Odchodząca Skarbnik dziękowała za współpracę pracownikami całej gminy z wszystkich jednostek organizacyjnych: - Dzięki wszystkim, którzy ze mną współpracowali zawsze było mi miło przychodzić do pracy i jestem usatysfakcjonowana i pracą i pobytem w waszym towarzystwie, dziękuję bardzo – zakończyła.

Anna Zając - nowy Skarbnik

Anna Zając jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach studiów stacjonarnych jednolitych na kierunku Finanse i rachunkowość.

- Od ponad 13 lat moje życie zawodowe związane jest z Urzędem Miejskim w Cieszynie, gdzie w Wydziale Finansowym przepracowałam ten czas, a ostatnie półtora roku pełnię funkcję Kierownika Referatu Budżetu - przedstawiła się Anna Zając.

Jako Kierownik Wydziału Finansowego Anna Zając odpowiadała między innymi za opracowanie projektu budżetu, wieloletniej prognozy finansowej, nadzór nad prowadzeniem gospodarki finansowej.

Obie uchwały – odwołującą i powołującą radni przyjęli jednogłośnie.

 

Materiały do sesji dostępne są TUTAJ. Zapis wideo z Sesji można znaleźć poniżej:

 

 

NG

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: