Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich

Przyspieszony pociąg ''studencki'' z Cieszyna do Katowic, dodatkowe połączenia z Czechami, to tylko niektóre z pozytywów w nowym rozkładzie jazdy Kolei Śląskich, który wprowadzony zostanie 11 grudnia.

11 grudnia zmienia się rozkład jazdy pociągów. Każda z osób korzystających - sporadycznie bądź regularnie - z przejazdów kolejami powinna więc przed planowaniem podróży sprawdzić godzinę odjazdu swojego pociągu. Natomiast ci, którzy z transportu kolejowego nie korzystają, mogą sprawdzić, czy nowy rozkład jazdy i zmienione czasy przejazdów nie sprawiają, że warto zrezygnować np. z auta na rzecz pociągu.

Przede wszystkim z myślą o studentach uczących się w Cieszynie i Katowicach zostanie uruchomiony bezpośredni i przyspieszony pociąg na trasie Katowice – Cieszyn, który będzie kursował w niedzielne popołudnia oraz dni kończące długie weekendy. Dzięki temu studiujący w Cieszynie oraz mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego studiujący w Katowicach będą mieli możliwość powrotu po weekendzie spędzonym w domu (cena biletu studenckiego 6,86 zł, czas przejazdu to tylko nieco ponad 1,5 godziny). W pozostałe dni zaplanowane są połączenia z dobrze skomunikowaną przesiadką w Czechowicach-Dziedzicach.

Turyści powinni być zadowoleni ze zmian w kursowaniu pociągów do Bohumina. W porównaniu z obecnym rozkładem jazdy liczba połączeń na trasie Rybnik – Chałupki i Chałupki – Bohumin zwiększy się o 2 pary. Dzięki wcześniejszemu połączeniu z Katowic do Bohumina oraz współpracy Kolei Śląskich z Kolejami Czeskimi w ciągu jednego dnia będzie można się wybrać np. we dwie osoby już za ok. 170 zł (przejazd tam i z powrotem dla dwóch osób) na wycieczkę do Pragi mając ok. 7 godzin na zwiedzanie.

mat. pras.

źródło: mat.pras.
dodał: MB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-11-24 21:04:52
langustaw: \&quot;Dzięki wcześniejszemu połączeniu z Katowic do Bohumina oraz współpracy Kolei Śląskich z Kolejami Czeskimi w ciągu jednego dnia będzie można się wybrać np. we dwie osoby już za ok. 170 zł (przejazd tam i z powrotem dla dwóch osób) na wycieczkę do Pragi mając ok. 7 godzin na zwiedzanie.\&quot; <br />PFFF... Też mi taniocha... Z Czeskiego Cieszyna w soboty i niedziele do Pragi za dwie osoby na przejazd w dwie strony płaciłem 650 koron, co daje ok. 105 zł... Chyba, że podane info są dla osób z Katowic.. ale to chyba bez sensu ;D
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: