Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowy rok – nowa sala

Uczniowie z Międzyrzecza Górnego rozpoczęli nowy rok szkolny – w nowej sali gimnastycznej. Jest w pełni wyposażona i przede wszystkim wymiarowa. Właśnie oficjalnie otwarto nowy nabytek gminy Jasienica.

Regulowane kosze, bramki, słupki na siatkę do tenisa, piłki siatkowej czy badmintona, drabinki i liny do podciągania, przede wszystkim dużo przestrzeni – w takiej nowej sali rozpoczęli zajęcia wychowania fizycznego uczniowie szkoły w Międzyrzeczu Górnym.

W tym czasie po lockdownie sprawia nam radość, że możemy się ze sobą spotkać. Dzisiaj mamy jeszcze jeden radosny powód do takiego spotkania: piękną salę gimnastyczną, na którą długo czekaliśmy. Mam nadzieję, że dobrze wykorzystacie ten czas młodości, kiedy chodzicie do szkoły, że zdobędziecie wiedzę i mądrość, a teraz także sprawność fizyczną, aktywnie uprawiając sport – mówił wójt Janusz Pierzyna do uczniów obecnych podczas otwarcia.

W Międzyrzeczu Górnym gościł m.in. wiceminister Stanisław Szwed, który podarował szkole piłki. Jak wspomniał Janusz Pierzyna, wójt Jasienicy Stanisław Szwed odegrał wielką rolę w pozyskaniu 1,52 mln zł na budowę sali.
Całość kosztowała blisko 4,76 mln zł, brakującą kwotę 3,24 mln zł wyłożyła gmina Jasienica ze swego budżetu.

Podczas uroczystego otwarcia obiektu odsłonięto tablicę upamiętniającą otwarcie. – Cieszy ta zgoda, dzięki niej mogliśmy w ostatnich latach tak wiele osiągnąć w skali całej gminy, aby się równomiernie rozwijała – mówił wójt.
Włodarzowi gminy Jasienica podziękowała dyrektor szkoły Katarzyna Jurczyk. Przypomniała, że to kolejna inwestycja w szkole, bo dwa lata temu Zespół Szkolno-Przedszkolny w Międzyrzeczu Górnym powiększył się o segment dydaktyczny, który zdecydowanie poprawił sytuację lokalową placówki.

W części artystycznej zaprezentowały się m.in. gimnastyczki, nauczycielska para taneczna i sportowy kabaret, który przypomniał zasady zdrowego żywienia oraz potrzebę regularnych ćwiczeń.
Budowa sali rozpoczęła się w 2019 r. Obiekt ma wymiary 39 na 19,5 m, sama sala mierzy 27,5 na 16,5 m. Wymiary pozwolą na rozgrywanie meczów m.in. piłki ręcznej, siatkowej, koszykówki, futsalu, tenisa, badmintona. Są też drabinki, liny do podciągania, piłkochwyty. Na co dzień specjalna kotara umożliwia podział sali na dwie oddzielne przestrzenie, mogą więc jednocześnie ćwiczyć dwie grupy.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: