Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowy rekordzista skoczni

Anders Fannemel po skoku na rekordową odległość 137,5 metra zwyciężył w kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego FIS Grand Prix w Wiśle. Tak daleko latem w zawodach FIS Grand Prix nie latał jeszcze nikt! Tuż za Norwegiem uplasował się Słoweniec Peter Prevc, a trzeci rezultat osiągnął Norweg Johann Andre Forfang. Podczas sobotnich zawodów zobaczymy aż dziesięciu polskich skoczków.

Anders Fannemel wygrał serię kwalifikacyjną do sobotniego konkursu indywidualnego w ramach FIS Grand Prix Wisła 2016. 23-letni Norweg pofrunął na rekordową odległość 137,5 metra, uzyskując notę 137 punktów. Drugim najlepszym zawodnikiem okazał się Peter Prevc. Zdobywca Kryształowej Kuli wylądował na 133 metrze (133,8 punktu). Kwalifikacyjne podium uzupełnił Johann Andre Forfang, który skoczył 128 metrów (124,5 punktu). Najlepszym Polakiem okazał się Dawid Kubacki, który skoczył 129 metrów i tym samym zajął piątą lokatę ex aequo z Robertem Kranjcem.

W sobotnim konkursie indywidualnym zobaczymy aż dziesięciu reprezentantów Polski. Oprócz Macieja Kota (124 m) i Kamila Stocha (129 m), którzy mają zagwarantowany start, na belce startowej zasiądą również: Dawid Kubacki (5.), Jan Ziobro (9.), Klemens Murańka (14.), Andrzej Stękała (21.), Stefan Hula (30.), Jakub Wolny (32.), Piotr Żyła (36.) oraz Bartłomiej Kłusek (40.).

Po czwartkowych treningach i kwalifikacjach trener Kadry Narodowej A w skokach narciarskich Stefan Horngacher przedstawił skład polskiej reprezentacji na konkurs drużynowy, który zostanie rozegrany dziś, 22 lipca w ramach FIS Grand Prix Wisła 2016. Znaleźli się w nim: Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Maciej Kot. O zwycięstwo w tej rywalizacji walczyć będzie dziesięć drużyn. Polacy pojawią się na starcie w żółtych koszulkach liderów klasyfikacji Pucharu Narodów.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: